banner614

BELEDİYE İPTALİ RESMEN DUYURDU!

banner619

Düzce Belediyesi parkların ihalesinin iptal edildiğini resmen duyurdu. "İnönü ve Avni Akyol parkları için yapılan ihalelerde ortaya çıkan sonuç tüm Düzceliler'in malumudur." denilen açıklamada, yalnızca vatandaş odaklı hizmetin sunulması ve cüzi fiyatlı yeme-içme alanları oluşturulması için parklar üzerinde yapılan ihalelerin iptal edilmesine ve işletme hakkının da tamamen Düzce Belediyesi'ne devredilmesine karar verildiği bildirildi.

banner846
Gündem 08.06.2018, 14:43 09.06.2018, 16:07
4170
banner844

Düzce Belediyesi 24 Mayıs'ta İnönü ve Avni Akyol parkları için yapılan ihalalerin Başkan Dursun Ay tarafından iptal edildiğini resmen açıkladı. Dün Öncü Haber mikrofonuna konuşan Başkan Dursun Ay, parkların vatandaş odaklı yeniden düzenleneceğini belirterek, ihalelerin iptal edileceği mesajını vermişti. Bugün belediyeden gerekçeleri ile birlikte iptal kararı kamuoyuna duyuruldu.

"İhalelerde ortaya çıkan sonuç tüm Düzceliler'in malumudur
"Mülkiyeti Düzce Belediyesi'nde bulunan, işletmesi uzun zamandır müstecir tarafından yürütülen İnönü ve Avni Akyol parkları için yapılan ihalelerde ortaya çıkan sonuç tüm Düzceliler'in malumudur." ifadesi ile başlayan açıklama şöyle devam etti:

"Düzce Belediyesi her zaman park işletmecilerini yakından takip etmiştir"
"Bir ticarethane olmayan, sosyal yaşam merkezi olması gereken parkların durumu ve vatandaşların en verimli şekilde faydalanması için sağlanacak donatıların temini konusunda Düzce Belediyesi her zaman hassas davranmış, park işletmecilerini yakından takip etmiştir. Bu uygulamada da esas amaç; Düzce halkının kendi öz malı olan parklarını beklediği ve talep ettiği şekilde kullanabilmesini sağlamaktır.

İşletme bütünlüğünün sağlanması için...
Düzce Belediyesi tarafından işletme bütünlüğünün sağlanması ve yalnızca vatandaş odaklı hizmetin sunulması amacıyla birer sosyal tesise dönüştürülecek parklarda; cüzi fiyatlı yeme-içme alanları, vatandaşların boş vakitlerini değerlendirebilecekleri alanlar, sosyal ve eğitici faaliyetlerin yapılabileceği imkanların oluşturulması sağlanacaktır.

Düzce Belediyesi işletmesi ve denetimi altında olacak
Bu sebeple parklar üzerinde yapılan ihalelerin iptal edilmesine ve işletme hakkının da tamamen Düzce Belediyesi'ne devredilmesine karar verilmiştir. Ailelerin, gençlerin ve çocukların huzurlu vakit geçireceği bir ortam oluşturulması, İnönü ve Avni Akyol parklarının Düzce Belediyesi işletmesi ve denetimi altında daha güvenilir, yaşanabilir ve kullanılabilir bir hale getirilmesi en kısa süre içinde sağlanacaktır."


Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (24)
Adil 3 yıl önce
Sayın bayram keleş bırseyler yaptı siz hiç birşey yapmadınız hangi hizmeti yaptınız secimde nasıl oy isteyeceksin
Düzceli 3 yıl önce
Sayın başkan düzceye hizmet iştıyorsan merkeze yeni parklar kazandırın mesela yimpaşin karsısındaki acili park yapın orman işletmesını tamamen kaldırım orman işletmesı ormana yakın olmalı mesela büyük acma köyüne yapılmalı merkeze yakişmıyor orada insanlar nefes almalı
Vatandaş 3 yıl önce
Cogu insanlar artık neyin ne oldugunu biliyor güzel yorumlar gelmiş düzce halkını düşündügünüzü sanmam
EŞRAF 3 yıl önce
Bu karar inşAllah ilelebet böyle kalır.Bir de belediye şöyle bir karar alabilirse çok yerinde olur.PARK VE BAHÇELER MİLLETİN ORTAK MALIDIR, HİÇ BİR DÖNEM DE KİRALANAMAZ VE DEVREDİLEMEZ şeklinde.
Düzceli 3 yıl önce
Birileri yüksek fiyat verdiği için kendi yerlerine bilerek iptal edilmiştir madem öyle me diye ihale acıyorsun
Milletin adamı Adem 3 yıl önce
Bunca yaşadım bu ülkede halada yaşıyorum ve gördüğüm hizmet anlayışında , halk paradan sonra geliyor bir büyük demişki insanı yaşatki devletin yaşasın ama yıllarca tersi yapıldı bu ülkede o yüzden büyük vir devlet olamadık
Can . D 3 yıl önce
DÜZCEDE ADIM BASI CATDELER PARK PARASI ICIN KÖSE BASLARINDA BEKLEYENLER BU OLMAMALI HALKIMIZ YOLUNACAK GAZMI HE BELEDIYE PARK ALANI YAPMASI ÖNCELIKDIR HIZMETIDE HALKIMIZA VERMESIDIR BUDUR SOSYAL DEVLET
Halkın sesi 3 yıl önce
Otapark işinede el atın bi zahmet heryeri ücretli otapark yaptınız hala belediyenin borçları azalmıyor artıyor. Ankarada otapark ücreti 1 tl burda neden böyle değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık