banner851

banner614

BİR YATIRIM DAHA YARIM KALDI

banner619

Düzce’de yarım kalan yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Dar gelirli aileler için Çavuşlar mahallesinde yapılan 448 konutun ihalesi fes edildi. Geçtiğimiz hafta Milletvekili Fevai Arslan’ın inşaat alanını gezerek 3 ay sonra biteceğini açıkladığı konutlar görünen o ki uzun süre daha bitmeyecek. TOKİ yüklenici firmaya tebligat gönderirken, firma ise Bölge İdare mahkemesine çıkmaya hazırlanıyor. 2 yıldır zaten sorunlu bir şekilde ilerleyen inşaatlar yeni ihale yapılana kadar bekleyecek.

banner846
Gündem 28.05.2012, 15:31
199
BİR YATIRIM DAHA YARIM KALDI
banner844

Geçtiğimiz hafta hem firma yetkilileri hem de Milletvekili Fevai Arslan Çavuşlar’da yapılan konutların 3 ay sonra bitirileceği müjdesini hak sahiplerine vermişti. Ancak beklenmedik bir gelişme oldu ve Çavuşlar mahallesinde Dar gelirli aileler için yapılan 448 konut inşaatı yeniden durma noktasına geldi.. Halen 120 işçinin çalıştığı konutlarda TOKİ ile yüklenici firma arasında ihale feshi gerçekleşti. Alınan bilgilere göre; TOKİ İstanbul bölge müdürlüğü tarafından Çavuşlar Mahallesinde 448 konut yapan İntek İnş.İç ve Dış Tic.Ltd.Şirketi’ne iki ayrı tebligat gönderildi. Tebligatlarda İhalenin fesih edileceği yazıldı. Firma yetkilileri ise iddia ettikleri haklı sebeplerinden dolayı işi bitiremedikleri için Bölge İdare Mahkemesine dava açmaya hazırlanıyor.

Şimdi ne olacak

TOKİ ihaleyi fes edince 3 , 6 ay veya 1 yıl içerisinde TOKİ tarafından yeniden ihaleye sunulacak. Fakat Şu anda yüklenici firmanın elinde bulunan belgelerden haklı olduğu ispatlanır ve Bölge İdare mahkemesine dava açarsa ihale yapılamayacak ve mahkemenin sonucu beklenecek. Mahkeme süreci için ise en az 2 yıl süre veriliyor. Bu da demek oluyor ki Çavuşlarda hak sahibi olanlar uzun bir süre daha beklemek zorunda kalacak.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)