banner851

banner955

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRSİN”

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, yayımladığı kutlama mesajında, Ahilik Haftası’nın birlik ve beraberliği pekiştirmesi temennisinde bulundu.

Gündem 18.09.2020, 18:00
708
“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRSİN”

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, Ahilik Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajda şu görüşlere yer verildi:

“Ticaret ahlakını koruyan, sevgiyi, dürüstlüğü, hoşgörüyü, dayanışma ve yardımlaşmayı ön plana çıkartan Ahilik; iyi insan niteliklerini esas alarak Anadolu’da yaşayan ve ticaretle uğraşan Müslüman esnafın mesleki ahlaklarını korumuş ve geliştirmiştir.

Ahilik; dürüstlük, güvenilirlik, çalışkanlık, fedakarlık gibi ahlaki erdemler ile iş tutma, zanaat-meslek sahibi olma ve üretkenlik gibi maddi pratiklere dayalı niteliklere sahiptir. Ahi Evran tarafından sistematik yapısına kavuşturularak bir esnaf dayanışma teşkilâtı haline getirilen bu sistem; Anadolu’nun köylerine kadar yayılmış, bu toprakların kısa bir zaman içerisinde Türkleşip İslamlaşmasında da kilit rol oynamıştır.

Düzce Üniversitesi olarak; Ahilik Haftası’nın birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini diliyor, esnaflarımızın, sanatkarlarımızın ve tüm vatandaşlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyoruz.”

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu