banner851

banner614

BİSİKLET YOLU YAPIMI BAŞLADI

banner619

Düzce Belediyesi tarafından hazırlanan yeni İstanbul Caddesi Projesi için çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde tramvay raylarını sökerek asfaltla kapatan fen işleri ekipleri şimdi sol şerit üzerinde bisikletliler için bölünmüş yol yapımına geçti.

banner846
Gündem 24.10.2019, 16:09 25.10.2019, 15:24
2004
banner844

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde ‘Yayalaştırma Projesi’ kapsamında araç trafiğine kapatılarak, tramvay hattı döşenen İstanbul Caddesi, bir önceki Belediye Başkanı Dursun Ay döneminde ‘Esnaf ve vatandaş açılsın istiyor’ denilerek tekrar ulaşıma açılmıştı. 31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda Düzce’nin yeni Belediye Başkanı olan Dr. Faruk Özlü ise uzmanlar ve kurmayları ile yaptığı istişareler sonucunda İstanbul Caddesi için sil baştan bir proje hazırlattı.


Cadde üzerinde uygulanacak üç şeritli yeni projenin uygulanması için ilk olarak geçtiğimiz günlerde tramvay rayları söküldü. Caddenin akış yönünün soluna yapılması planlanan bisiklet yolu için ise çalışmalar başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilk etapta yolda sıcak asfalt çalışması yapılacağını bildirildi. Yolun asfaltla buluşması sonrası bisiklet yolu boyama işlemlerine geçileceği aktarıldı. Çalışmalar nedeniyle yol zaman zaman araç trafiğine kapatılıyor. Hava şartlarının iyi gitmesi halinde çalışmaların bir hafta içerisinde biteceği bildirildi.


Sürekli proje değişikliğine gidilmesi ve bir açılıp bir kapanması nedeniyle vatandaşların ‘Yap-boz tahtasına döndü’ eleştirilerini yönelttiği İstanbul Caddesi’ne kalıcı bir çözüm getirmesi amaçlanan proje ile caddenin sağında kısa süreli araç parkı için tek şerit, orta şeritten trafik akışı sağlanması ve en sol kısımdan da bisikletliler için ayrılmış bir yol tahsis edilecek. Bisiklet yolu ile şehrin dört bir yanını saracak, sağlıklı yaşam için vatandaşlar teşvik edilecek. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için de ayrıca projeler hayata geçirilecek.
HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (22)
cemo 2 yıl önce
kapatın her yeri ,düzceyi de
Esnaf 2 yıl önce
Trafiğe kapatılacak caddeyi bisiklet ve araç yolu yaptınız burayı yayaya kapatırsak en doğru işi yapmış olursunuz ozaman sizi tebrik ederim
Onur Hakan YILMAZ 2 yıl önce
Bu yolun belediyeden çektiği nedir yap yap bitiremediler vatandaşın parası bu kadar israfca kullanılmaz
Düzceli 2 yıl önce
Düzce hastane kervan arasındanmı meydana geliyor.Bağlantı yolundaki parke taşlarını söküp asfalt dökün,çukurları mişyonluk arabalardan göremiyorsunuz sanırım değişen olmadı aynı zihniyetle yönetiliyor belediye hep yemece içmece reklam.
düzceli 2 yıl önce
Yolu kazıp yeniden asfaltlasalardı iyi olurdu akıl edemediler mi kaldırımla asfalatlanmış alan bir olmuş ayrım yok yani yaya yolu ile bisiklet yolu birbirine girmiş ne güzel bir şey yapılıyor ama baştan savma bravo
vatandaş 2 yıl önce
bu bisiklet yolu toplam 800 mt sanırım insanlar bu arada gidip gelecekler sanırım devamı yok iki taraftan da trafiğe saplanıyor şehrin geneline uygulanacak bir plan yapmanın yerine neden böyle göz boyamaya yaramaktan ileri gitmeyen işler yapıyorsunuz bisiklet yolunu gidin kayseri de görün günü kurtarmamışlar şehrin sorununu çözmek için uğraşmışlar ve çözmüşler şu yaptığınız sadece biz yaptık demek için hadi hayırlısı
Hasan Su 2 yıl önce
3 şeritten oluşacak bu yolun sol şeridi bisiklet yolu orta şerit akışkan trafik, sağ şerit ise park şeklinde olacağı söyleniyor. acaba yetkililer trafik ışıklarından 2 veya 3 şerit olarak gelecek araçların orada yola girmek için bir yığılma yaşayacağını ve trafik sıkışıklığına neden olabileceğini düşünmediler mi? arada kazaların da olması bence kaçınılmaz..
Düzceli 2 yıl önce
İyi güzel de bizim yürümeye kaldırımımız yok doğru dürüst Kimi yerde iki kişi zor geçişiyorDüzceli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın