banner851

banner614

BU KEZ DÜZCE'YE YAKIŞAN YAPILSIN...

banner619

Her göreve gelen belediye başkanının "Eskişehir'in Porsuk Çayı gibi olacak" dediği ancak ıslah ve 2-3 tablo konulmaktan öteye gidilemeyen Asar Suyu için bu kez Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün seçim beyannamesinde yer alan AK Proje için harekete geçiliyor. Asar-Karaca Deresi entegre çalışmasının ilk etabı olan Asar Suyu Rekreasyon Alanı için fikir projesi belirlenen jüri üyeleri arasında Şehir ve Bölge Plancısı, mimar ve kentsel tasarımcılar yer alıyor. Başkan Faruk Özlü'nün girişimleri ile belediyeye Asar Suyu için 2 milyon TL hibe kazandırılırken, Asar Suyu'nda Düzce'nin kent kimliğine ve tarihine uygun şekilde bir projenin hayat bulması hedefleniyor.

banner846
Gündem 24.01.2020, 12:13 24.01.2020, 15:36
3083
banner844
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü; yeni yılda seçim beyannamesinde yer alan projeler için harekete geçileceğini ve 2020 yılının Düzce'de değişim ve dönüşümün başlangıcı olacağını söylemesi ile birlikte kurum içinde oluşturulan Proje Ofisi, çalışmalarına hız verdi.

Düzce şehir merkezinden geçen Asar Suyu'nun 4,8 kilometrelik alanı üzerinde yapılacak rekreasyon çalışmasına ilişkin, hazırlanacak projeler arasında ulusal çapta yarışma düzenlenecek.Yarışma öncesi envanter dosyalarının hazırlanması amacıyla Asar Suyu'nun projeye dahil edilecek alanı üzerinde hava çekimleri yapan Proje Ofisi, belirlenen alanla ilgili proje hazırlayacak katılımcılar için dere kenarında bulunan, arazi, imar durumları ve yapı türleri ile ilgili olarak harita hazırladı.

"Düzce ili Asarsuyu Deresi Ve Çevresi Rekreasyon Alanı Kentsel Tasarım Yarışması"nda jüri olarak görev alacak akademisyenler de belirlendi ve kendilerine talep yazıları gönderildi. Buna göre asli jüri üyesi olarak belirlenen isimler şu şekilde oldu:

Dr. Öğretim Üyesi Ali Kılıç  - Şehir ve Bölge Plancısı - Yıldız Teknik Üniversitesi  
Prof. Dr. Mehmet Murat Gül - Mimar -  İstanbul Teknik Üniversitesi  
Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu - Peyzaj Mimarı - Düzce Üniversitesi  
S. Han Tümertekin - Yüksek Mimar
Talha Kös  -Kentsel Tasarımcı
Yarışma ile en iyi proje seçilecek
Çalışmalar kapsamında yarışmanın düzenlenmesi için yapılacak ihalenin şartnamesini belirleyen Düzce Belediyesi, Başkan Faruk Özlü'nün girişimleri ile Asar Suyu için 2 milyon TL, Konuralp için ise 1.5 milyon TL hibe kazandırmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan hibeler ile Asar Suyu'nun Türkiye standartlarında bir yaşam alanına dönüştürülmesi için en verimli proje birbirinden uzman isimler tarafından seçilecek. Düzce'nin kent kimliğine ve tarihine uygun şekilde yeniden düzenlenecek alan için yarışma sonrası çalışmalar vakit kaybetmeden başlatılacak.
Projede neler olacak?
Seçim beyannamesinde AK Proje olarak duyurulan Asar-Karaca Deresi entegre çalışmasının ilk etabı olarak nitelendirilen Asar Suyu Rekreasyon çalışmasında yarışmaya katılacak projelerde dere kenarı sosyal yaşam alanları, spor alanları, yeşil alanlar, dinlenme alanları, yaya ve bisiklet yollarının yer alması beklenecek. Katılımcılardan yarışma şartnamesi ve envanter dosyalarında belirtilen alanlarda azami fayda odaklı tasarım yapmaları istenecek.
Yorumlar (20)
duzceli 1 yıl önce
hızmet beklıyoruz
Düzce hasretlisi akyazı 1 yıl önce
Vatandaşın cebinde metelik kuruş yok dinlenme olacak vatandaş zaten dinleniyordu siz hiç bir şey yapamassınız çğnkü sanayi jalkacakdı stat yapılacakdı siz yapılanları yıkmak için geldiniz
Belediye 1 yıl önce
Mehmet keleşin hazırladığı proje ödül almışken neden rafa kalkıyor onu yapsanızaSonra mali disiplin dersiniz Siz önce maaşları düzgün ödeyinMillet görüyor israfınızı
Duzceli 1 yıl önce
Uyutma taktiği maaş ödeyemiyor aşar deresini yapacakmis
YAVUZ 0881 1 yıl önce
Yalana devam yalan hizmetine devam gönül belediyeciliği sloganıyla yalan icraatlara devam bize yiyoruz elhamdülillah
Ali 1 yıl önce
Eskişehire gidip bakın. Yarışmayla uğraşmayın.
Zihni Zikir 1 yıl önce
Düzcede işsizlik orani % 11 lere çıkmasına rağmen halâ şehrin aksesuarlarına yapilan harcamalar ve ekonomik batağa sürüklenmesine neden olan projelerle şehir halkına ne gibi katki sağlandığını birileri çıkip açıklamalı.
Zihni Zikir. 1 yıl önce
yahu Arkadaş vatandaşın yiyecek ekmeği yok siz sosyal yaşam alani dinlenme alani bisiklet yolundan bahsediyorsunuz Millet aç aç belediye olarak ucuz halk ekmekler ucuz gıda marketler açın. işyeri yatırimlari teşvikleri yapın işsizliğe çare
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
kapalı