banner851

banner955

BU KEZ VATANDAŞ SINIFTA KALDI

Düzce Belediyesi tarafından 2013 yılında şehre kazandırılan Kent Park'ta duyarsızlık nedeniyle çevre kirliliği devam ediyor. Birçok noktada çöp tenekeleri olmasına karşılık oturma alanlarında gıda artıklarını bırakmayı tercih eden vatandaşlar yüzünden park, pislik içinde!

Gündem 14.05.2017, 13:30 14.05.2017, 15:40
2451

Şehrin yeşil alanlarının azalması sürekli eleştirilen Düzce'de temizlikte sınıfta kalındı. Şehir merkezindeki sınırlı yeşil alanlardan olan ve 2013 yılında Düzce Belediyesi tarafından kullanıma açılan Kent Park'ın son hali iç sızlattı.

Hafta sonu sıcak havanın tadını şehrin gürültüsünden uzak doğal bir ortamda geçirmek için Kent Parkı tercih edenler çöp sorunuyla yüzleşti. Çoğu zaman çöpler yüzünden kurumları eleştiren taraf vatandaş olurken, bu kez kirlilik vatandaş eliyle ortaya çıktı.

Parkın çeşitli yerlerine yeterli sayıda konulan çöp tenekeleri olmasına karşın vatandaşların çöplerini yerlere atması çirkin bir görüntü ortaya çıkardı.

Yeşili korumanın sadece kurumların değil vatandaşların da görevi olduğunu unutan bu kişilerin "Yeşil Düzce" adına yakışmayan davranışları yüzünden ortaya çıkan çevre kirliliği, duyarlı vatandaşların tepkisine neden oldu.

Oturma alanlarına atılan çekirdek kabukları, kağıt ve poşetler sonucu pislik içinde kalan Kent Parkı'nın çevreyi koruma bilinciyle temiz tutulması gerekliliğini dile getiren aileler, "Bu alanlar bizler için yapıldı. Çöp tenekeleri varken, yerlere çöp atılması hem çevreye büyük zarar, hem de Düzce'ye yakışmayan bir görüntü... Çoluk çocuğumuzla buraya geliyoruz. Lütfen onlara da kötü örnek olmayalım." dedi.

Yorumlar (27)
Aslı 6 yıl önce
Bir tek çöple kalsa yine iyi,yemek yenilen masaya çıkıp oturan ayak basanlar var oralar kendilerine aitmiş gibi davranış sergiliyorlar. Parkta denetlemeler olması şart.
bb 6 yıl önce
bu kez vatandaş sınıfta kaldı derken? sanki daha önce çevreye saygılı bir halk varmış gibi...
Satenay 6 yıl önce
Evimiz cami yanında kocaman adamlar camiye girerken bile yere genzini temizliyor. Sonra çıkıp temizlik imandan gelir diyorlar. Lütfen çocuklarımıza kendimiz örnek olalım..
umutlu 6 yıl önce
Hersey ailede basliyor bence insanlar demek evlerindede boyleler temizlik imanin sarti her alanda insan tertipli olmali yoksa sonuc bu...
hasan 6 yıl önce
buda birşeymi kültü park arkasında adam. oturma yerini atşe vermiş. çöp kovaları sökülüp yerlere atılmış. bunları yapmak adamlık zannnediyorlar.
Karşı 6 yıl önce
En başından beri bu parka karşıydım. İşin kolayına kaçıldı ve şehrin içine bu kepazelik konduruldu. Her türlü pisliğin adeta yuvası oldu. Bu park buradan kaldırılmalıdır. Bunu hak edecek duyarlı insan topluluğu Düzce de yoktur.
BU HALE GETİRENLER UTANSN 6 yıl önce
MESELE TEMİZLEMEK Mİ TEMİZ BIRAK MI, ÖNCELİKLE BUNU İDRAK ETMEK GEREKİR. BELEDİYE NASIL OLSA TEMİZLEMEK ZORUNDA DİYE DÜŞÜNEREK
Ali 6 yıl önce
Gecen gün koskoca 7 genç oturmuşlar çekirdek citliyorlar ama poşetin içine değil yere
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız