banner851

banner614

BUGÜN BAŞLAYAN FINDIK HASADI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

banner619

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce’de bugün başlayan fındık hasat dönemiyle ilgili ‘hayırlı olsun’ açıklaması yaptı. Şahin, Tarım İl Müdürlüğünün açıklamış olduğu hasat dönemlerinden önce ve yanlış hasat teknikleriyle yapılacak olan mahsül alımları hem ihracatı hem de üreticinin kazancına zarar vereceğini söyledi.

banner846
Gündem 08.08.2020, 09:00 07.08.2020, 17:40
748
BUGÜN BAŞLAYAN FINDIK HASADI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
banner844

Şahin açıklamasında; “İlimizin ihracat kalemleri arasında ilk sıralarda yer alan fındığın yeni sezon hasat dönemi gelmiş, geçim kaynağı fındık olan üreticilerimizin telaşı da başlamıştır. Özellikle hasat döneminde yaşanan mevsimlik işçi sorunları, hasat sonrası kurutma ve satışa hazır hale getirme dönemi gibi dönemlerde Düzce Valiliğimiz, Düzce İl Sağlık Müdürlüğümüz, Ticaret Borsamız ve bizler üzerimize düşen görevleri her dönem olduğu gibi bu dönemde de yerine getireceğiz. Fındık ihracatında bölge lideri olan üyelerimizin uyarılarını tüm üreticilerimizin dikkate almalarını rica ediyoruz.” İfadelerini kullandı. 

“ÜRETİCİNİN KAZANCINA ZARAR VERİR”

Şahin, Tarım İl Müdürlüğünün açıklamış olduğu hasat dönemlerinden önce ve yanlış hasat teknikleriyle yapılacak olan mahsül alımları hem ihracatı hem de üreticinin kazancına zarar vereceğini söyledi. “ Bu vesileyle gerek üreticilerimize gerekse fındığı işleyip uluslararası pazarlara taşıyan üyelerimize yeni sezon fındık hasadının hayırlar ve bol kazançlar getirmesini diliyoruz” sözleriyle 2020 yılı fındık hasat sezonunun hayırlı olmasını diledi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)
19°
açık