banner851

banner614

CAHİT AYDIN İSTİFA ETTİ

banner619

Kızılay Düzce Şubesi’nde yaşanan zimmet sonrası ilk istifa yönetim kurulu üyesi Cahit Aydın’dan geldi. Aydın, yargının derhal devreye girmesi gerektiğini savunarak tüm yönetim kurulu üyelerini istifaya davet etti.

banner846
Gündem 25.06.2014, 16:05
209
CAHİT AYDIN İSTİFA ETTİ
banner844

Kızılay’da gündeme bomba gibi düşen zimmet iddiaları sonrası Kızılay Düzce Şubesi’nin yönetim kurulu üyesi Cahit Aydın istifa etti. İstifa dilekçesini faksla kurumumuza bildiren Cahit Aydın, şu ifadelere yer verdi:


“24.06.2014 tarihinde yönetim kurulu toplantısında Düzce Kızılay Şubesi hizmet yöneticisi İ. E.’in karışmış olduğu yolsuzluk ve zimmete para geçirme olayını tesadüfen öğrenmiş bulunmaktayım. Böyle vahim bir olayın bugüne kadar yönetimde konuşulmamış olması ve yine yönetimden bir kaç kişinin kendi arasında görüşerek İ.E.’in ailesinden tahsil ettikleri para ile olayın üstünün kapatmak istenmesi beni rahatsız etmiştir. Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunulması gerektiğini belirttiğimde şubeden “böyle bir yetkisi yoktur” cevabını almış bulunmaktayım. hukuk ve yargının derhal devreye girmesi gerekir. Bu olaydan ötürü kendimi eksik hissederek tüm yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi gerektiğine inanıyorum ve yönetim kurulu üyeliğimden istifa ediyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
27°
açık