banner851

banner955

DAĞDİBİ KÖYÜ’NÜN KÖPRÜ ÇİLESİ

Düzce merkeze bağlı Dağdibi Köyü’nün haziran ayındaki sel afetinde yıkılan köprüsü aylardır yeniden inşa edilmeyi bekliyor. Yeni köprü yapılmadığı için ulaşımda büyük mağduriyet yaşayan köy sakinleri, ödenek beklendiği gerekçesi ile bitmeyen bekleyişe isyan etti. Merkez ve ilçelerde şenlik ve eğlencelere yüz binlerce lira harcandığını anımsatan tepkili vatandaşlar, hal böyleyken acil ihtiyaç olan bir hizmete kaynak oluşturulamamasına sitem etti.

Gündem 11.10.2022, 15:30 11.10.2022, 15:04
1252

Düzce’de geçtiğimiz haziran ayında etkili olan kuvvetli yağışların afete dönüştüğü birçok bölgede yaraların hala sarılmaması mağduriyete yol açıyor.

Sağanak yağışlarla birlikte yıkılan köprü ve yolların onarılmaması yüzünden büyük sıkıntı yaşayan vatandaşlar, aylardır başlatılmayan çalışmalara tepki gösteriyor.

Köy sakinleri ulaşımda mağduriyet yaşıyor

Merkeze bağlı Dağdibi Köyü’nün sel afetinde yıkılan köprüsünün yeniden yapımı için haziran ayından bu yana yaprak kıpırdamadığını belirten köy sakinleri, ulaşım için gerekli olan çalışmaların ödenek yetersizliği gibi gerekçelerle askıya alınmasını eleştirdi.

Halk için acil ihtiyaç olan hizmetlerin haftalar ya da aylar süren bekleyişlere gebe kalmasını haksızlık olarak niteleyen Dağdibi Köyü sakinleri, Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na gönderdikleri mesaj ve video görüntüleri ile yaşadıkları çileyi gözler önüne serdi.

“Konserler için çıkan ödenek köprü için çıkmıyor”

Yol ve köprülere ödenek bulunamazken, Düzce’de düzenlenen şenlik ve festivallere atıfta bulunan köylüler, “Düzce merkeze bağlı Dağdibi Köyü’nde 4 ay önce ilimizde yaşanan sel felaketi sonrası köy girişinde bulunan köprümüz yıkıldı. 4 ay geçmesine rağmen köprümüz hala yapılmadı. Köprü için ödenek bekleniyormuş. Düzce’de onca konser veriliyor oralara çıkan ödenek köprü için çıkmıyor.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
YORUMSUZ 2 ay önce
BİR SONRAKİ HABERDE EĞLENCEYİ ÖVÜP DURUYORSUN BURDA SÖVÜYORSUN. BU NASIL HABERCİLİK.
Ömer 2 ay önce
Köprüyü neden yapsınlarki getirisi az reklamında pek olmaz köylü yaya geçsin sıkıntı olmaz diyorlar herhalde vali çıkıp bir dağköyü havasında alsaydı olurdu ama ileride yoğun galiba ondandır yoksa kesin ilgilenirdi
Tmr 2 ay önce
Ak parti belediyesi işte..