banner851

banner955

DİKKAT! BÜYÜK CEZASI VAR!

Düzce'de iç sularda av yasağı 15 Mart'ta başlıyor. 15 Haziran' a kadar sürecek av yasağı döneminde yasak türleri avladığı tespit edilen amatör balıkçılara; 388 TL idari para cezası, ticari balıkçılara ise 1.322 TL idari para cezası uygulanacak.

Gündem 15.03.2018, 10:13 16.03.2018, 13:42
2448

Düzce İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Düzce ilinde iç sularda av yasağının 15 Mart 2018 tarihi itibari ile başlayacağını duyurdu.

5 Mart - 15 Haziran tarihleri arasında yasak
Ticari ve amatör avcılığı düzenleyen tebliğlere göre; iç sularda sazan, kadife, şiraz ve yayın balıklarının avlanmasının 15 Mart - 15 Haziran tarihleri arasında yasak. Akarsularda olta ile tatlısu kefali ve gümüş balığı avı ise serbest. Yasağın başladığı tarihte elinde sazan, kadife, şiraz ve yayın balıkları bulunan satış ve toplu tüketim yerlerinin il ve ilçe müdürlüklerine başvurarak stok tespiti yaptırması ve 22 Mart 2018 tarihine kadar satışlarını durdurması gerekiyor.

“Tüm balıkçılarımızın av yasaklarına uymaları gerekiyor”
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kabaoğlu, yasak dönemde yapılan avlanmalara uygulanacak yaptırımları ise şöyle açıkladı: ''15 Haziran' a kadar sürecek olan av yasağı döneminde yapılacak olan denetimlerde, yasak türleri avladığı tespit edilen amatör balıkçılara; 388 TL idari para cezası ve yasaklı ürüne el koyma işlemi, ticari balıkçılara ise; 1.322 TL idari para cezası, yasaklı ürüne ve av aracına el koyma işlemi uygulanacaktır. Tüm balıkçılarımızın av yasaklarına uymaları gerekmekte olup, su ürünleri avcılığı konusunda bilinçli ve duyarlı vatandaşlarımızın, gördükleri yasak avcılık faaliyetlerini işl ve ilçe müdürlüklerimize ya da Jandarmaya bildirmeleri su ürünlerinin sürdürülebilirliği açısından büyük önem arz etmektedir.”

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (5)
İbo 5 yıl önce
Kanun düzenlemesi ile 10.000 tl olsun en az ceza gitsinlerde görelim
balık sever 5 yıl önce
Kardeşim her yere 24 saat polis dikilemezki. Vatandaşta biraz kurallara uyacak. Suç işleyenlere de birazcık birşeyler demeli. Görevliler de denetim yapmalı. Önce bilinçli, kurallara uyan, dünyanın nimetlerini bir günde tüketmeyen, gelecek nesilleri düşünen bir toplum olmak için çaba göstermeliyiz.
cemo 5 yıl önce
her konuda oldugu gibi bu konudada denetim cok az ve yetersiz...İNSAN GİBİ ,KURALLARIN UYGULANDIGI BİR SEHİRDE YAŞAMAK İSTİYORUM
vip81 5 yıl önce
inşAllah üreme dönemine saygı duyar ve av yasagı bitimini bekleriz her gecen sene balık azalıyor ve sohbetlerde orada balık kalmamıs surada balık kalmamıs diye dert yanan biz o gölü kontrolsüz kullanıp büyük küçük demeden yasak serbest demeden maf eden biz.
OLTACI 5 yıl önce
Hasanlar barajı ya da Seben Gölünde olta balıkçısı sezonda 1 olta 2 kancalı olmak suretiyle avlanabilirken kooperatifin avcıları kayıklarla yüzlerce metre ağ atarak doğa katliamı yapıyor ve nedense hiç kimse ses çıkartmıyor.
20
açık