banner851

banner955

DİYARBAKIR ANNELERİNİN 1. YILDÖNÜMÜ

Vatan Partisi'nin Kadın Kolları Öncü Kadın Düzce Teşkilatı, Diyarbakır Anneleri’nin evlat nöbetlerinin birinci yıldönümü dolayısıyla Düzce Belediyesi önünde temsili evlat nöbeti tuttu.

Gündem 03.09.2020, 17:40
1153
DİYARBAKIR ANNELERİNİN 1. YILDÖNÜMÜ

Çocuğunu terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmak için Hacire Akar isimli vatandaş tarafından bir yıl önce Diyarbakır HDP İl Teşkilatı önünde oturma eylemi başlatmış ve kendisine birçok ailenin katılmasıyla hareketin ismi Diyarbakır Anneleri’ne dönüşmüştü.

Hareketin birinci yıl dönümünde Vatan Partisi Kadın Kolları Öncü Kadın, Düzce Belediyesi önünde toplandı ve temsili Evlat Nöbeti tutarak evlatlarına kavuşma hayaliyle Diyarbakır’da nöbet tutan annelere destek oldu.

Vatan Partisi Düzce Merkez İlçe Başkanı Hamiyet Esmer program sırasında yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Diyarbakır anneleri terörle mücadele eden Türk ordusu ile aynı cephededir. Kadın hareketinin ve vatan savunmasının sembolüdürler. Emperyalizme baş kaldıran bu annelerin direnişi, tarihi bir isyandır.

Bu eylemle Diyarbakır anaları PKK ile HDP’nin el ele olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

HDP/PKK’ya meydan okuyan kahraman kadınlar HDP’nin maskesini düşürmüştür.

Şehit anneleri ile kucaklaşan Diyarbakır annelerinin kardeşliğin ve birliğin sembolü olarak gördüklerini söyleyen Vatan Partisi Kadın Kolları, Evlat Nöbeti tutan annelerin HDP’nin maskesini düşürdüğünü ifadelerini kullandı.

Evlat Nöbetinin birinci yılında bütün Türkiye’nin de aynı nöbette olduğunu söyleyen Öncü Kadın, Diyarbakır Annelerine selam söyleyerek konuşmasını bitirdi.”

HABER: F. UÇAR

banner844
Yorumlar (3)
YAVUZ0881 2 yıl önce
Ya düzcede de çıktı bu beyinsizler ulan neyin nöbeti devlet bulsun işine polisi istihbaratı ne için var geri zekalılar evlat nobetide ne ulzn gostegistdn başka şovdan başka yaptığınız iş yok umrunuzda olsa karakol adliye bütün kurumları asindirmaniz gerekmezmi Allah akıl versin
Osman 2 yıl önce
Apo'nun yanına gidip ona çiçek veren adamın partisi değil mi bu?
bi git 2 yıl önce
İlginiz gözlerimi yaşarttı.Yerim sizin Humanistliğinizi.Diyarbakır Annelerine göstermiş olduğunuz hassasiyeti Cumartesi Anneleri ve Melek Çetinkaya'ya da gösterinde göreyim sizi.
22
açık