banner851

banner614

‘DURSUN AY’ İSMİ TARTIŞILIYOR

banner619

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifasıyla birlikte başkanlık koltuğu için adaylar arasında ismi ön plana çıkan Belediye Meclis Üyesi Dursun Ay’a karşı kamuoyunda yapılan değerlendirmelerde olumsuz bir görüş hakim olurken, başkanlık belirsizliğinin çözümü için kayyum atanmasının en doğru karar olacağı görüşü ağır basıyor.

banner846
Gündem 02.10.2017, 16:43 02.10.2017, 18:04
8413
banner844

İstifa açıklaması ile sarsılan Düzce Belediyesi’nde görevinden ayrılan eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in yerin kimin göreve geleceğine yönelik ismi telaffuz edilen 5 isim arasında bulunan Belediye Meclis Üyesi Dursun Ay’ın ön plana çıkması dikkat çekti.

Özel bir firmada çalışan ve Keleş’in birinci başkanlık döneminde belediyenin şirketi İntaş’ta genel müdürlük yapan Ay’ın, Keleş’in en güvendiği isimlerden olduğu biliniyor. İl Başkanı Hikmet Keskin'in AK Parti Düzce İl Yönetim Kurulu üyesi de olan Dursun Ay'ı düşündüğü fakat Ay'ın Keleş'in güvendiği isim olması sebebiyle şansının azaldığı ifade ediliyor. Kontenjandan gelerek bu dönem meclis üyesi olan ve katip üyeliği görevini de yürüten Ay’ın adaylar arasında başkanlığa en yakın isim olarak değerlendirilmesi kamuoyunda tepkiyle karşılanıyor.

Hiçbir komisyonda görev almayan Ay’ın başkanlığa gelmesi halinde birçok meclis üyesinin ‘istifa’ kararını güçlü bir şekilde değerlendirmeye alabileceğini ifade ediliyor. 

Adaylar üzerindeki tüm bu faktörler karşısında kamuoyunda Düzce Belediyesi için kayyum atanması beklentisi giderek artıyor.

Dursun Ay kimdir?
1962 yılında Cumayeri Yenitepe köyünde doğdu. İlkokulu aynı köyde okudu. Düzce Lisesinin orta kısmını Düzce'de bitirdi. İzmit Teknik Lisesinin makine bölümünü okuduktan sonra Düzce Meslek Yüksek Okulu Elektrik bölümünü bitirdi.

Askerlik görevinin ardından bir plastik firmasında elektrik ve üretim sorumlusu olarak çalıştı. 3 yıl İntaş A.Ş'nin Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Hala hazırda Organize Sanayi Bölgesindeki Mobilya fabrikasında görev yapıyor. Bugüne kadar İlim Yayma Cemiyeti, Semerkant Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında görevler aldı. 2004-2009 yıllarında AK Parti Düzce Belediyesi Meclis üyeliği görevinde bulundu. Halen 2.Dönem Belediye Meclis üyesi olan Ay, üniversite, cami, dernek yönetimi ve AK Parti İl Yönetim kurulu üyesi.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (123)
saffet kara 4 yıl önce
bi cumuyerli gitti bi cumayerli geldi ne fark etti düzcenin kendi yerli uşağı yokmu onu getirin
topçu oğlu 4 yıl önce
keskin dursun iş kredi bina topçuoğlu
mst37 4 yıl önce
Düzceli değilim ama Düzceliler her şeyden rahatsız hep muhalif. 10 kişiden 8i oy vermiş ama herkes bir şey beğenmiyor. Biraz destek olun. Her şeyi bilmeyin lütfen bırakın da bürokrasi yapsın işi. O kadar bilmiş olsaydınız siz yönetirdiniz .
kurt dumanlı havayı sever 4 yıl önce
Kayyum diyenlere hak veriyorum.çünkü meclis ten aday gösterilen kişiler Keleşe yakın hikmet keskine yakın ona buna mavi boncuk ne şiş yansın ne kebap felsefeli ne yazıkki temizlenme yok.kayyum olsa vatandaş derin bir nefes alacak diye düş
Aydinpinarli 4 yıl önce
Hangi kamuoyuna sorulmuş da dursun bey çıkmamış?dursun bey e yakışır. Başka düzgün isimlerde vardır mutlaka ama yinede dursun bey ilk sırada gelir.
Kalemşör 4 yıl önce
Dursun Ay'ın kendine hayrı yok ki Belediye'ye bir hayrı dokunsun.Seçimlere kadar Belediyeyi götürecek olan kişi Meclis Başkanı Salih Keskinlidir
istemezükk 4 yıl önce
bi cumayerli gitsin diğeri gelsin.. böyle iş olmaz olsun, sağ cepten al sol cebe koy.. bu gelirse keleş in istifa etmesi bi anlam taşımaz
Kemal suskun 4 yıl önce
Yırt yırt parcala dursun başkan çok yaşa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın