banner851

banner614

DÜZCE BAROSU’NDAN KINAMA!

banner619

İzmit’te meydana gelen Göynüklü Avukat Mehmet Samim Geredeli’nin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyı kınayan Düzce Barosu Başkanı Azade Ay, “Avukatlara yapılan bu vahşice saldırılar hukuk devletine yapılmıştır.” ifadesini kullandı.

banner846
Gündem 11.10.2017, 16:33 11.10.2017, 18:36
2182
banner844

Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki Fethiye Caddesi’nde bulunan ofisinde dün silahlı saldırıya uğrayan Kocaeli Barosu’na kayıtlı Bolulu Avukat Mehmet Samim Geredeli’nin hayatını kaybetmesi Düzce Barosu’nu yasa boğdu.

Düzce Barosu Başkanı Azade Ay, yaşanan elim saldırıyı kınadığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Avukatlar yargının kurucu unsurlarındandır. Avukatlara yapılan bu vahşice saldırılar hukuk devletine yapılmıştır. Bu nedenle bu saldırıyı şiddetle kınıyor, kederli ailesine ve Kocaeli Barosu’nun tüm üyelerine başsağlığı diliyor, olayın faalinin bir an evvel yargı önüne çıkartılarak yargılanmasını ve bu olayların bir daha tekrarlanmamak üzere tarihin derin sayfalarında kalmasını temenni ediyoruz.”

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (4)
çok yazık 4 yıl önce
Ben de kınıyorum ancak müvekkili adeta kurbanlık bir hayvan gibi görüp karşı tarafa satan (ihanet eden) ve müvekkil sırtından haksız para kazanan sözde avukatlar var. Yasalar böyle dolandırıcılara karşı daha caydırıcı olmalı.
poyraz 4 yıl önce
İlk önce kınıyorum ama Adalet bakanlığı ve Ticaret bakınlıklarının bir düzenleme yapması lazım.İcra dosyaları üzerinden avukatlar haksız büyük vurgunlar vurmakta dılar. Şu an dünya üzerinde ki en büyük tefeciden daha fazla para almaktalar.
bülent 4 yıl önce
İlk önce kınıyorum ama Adalet bakanlığı ve Ticaret bakınlıklarının bir düzenleme yapması lazım.İcra dosyaları üzerinden avukatlar haksız büyük vurgunlar vurmaktadılar.Şu an dünya üzerinde ki en büyük tefeciden daha tefeciler
AHMET 4 yıl önce
Öncelikle Allah ölene rahmet eylesin. Ancak bazen avukatlar tahsilatla ilgili konularda ellerinde imkan olmasına rağmen insanların canlarını öyle yakıyorlar ki, vatandaş zıvanadan çıkıyor. Kimsenin kimseyi öldürme hakkı yoktur ayrıca.