banner851

banner614

DÜZCE'DE SAYILARI GİDEREK ARTIYOR

banner619

Son dönemde sokak hayvanları ile ilgili şikayetlerin arttığı Düzce'de belediye tarafından çözüm odaklı bir toplantı gerçekleştirildi. Düzce Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Gösterişli ve Doç. Dr. Cengiz Tuncer'in hazır bulunduğu toplantıda, sokak hayvanlarının şikâyet edilme nedenleri ve şikâyetleri azaltmayı yönelik alternatif çözümler masaya yatırıldı.

banner846
Gündem 27.06.2020, 14:30
3168
DÜZCE'DE SAYILARI GİDEREK ARTIYOR
banner844

Düzce'de sayıları giderek artan ve sürüler halinde gezerek halkı tedirgin eden başıboş hayvanlarla ilgili Düzce Belediyesi'nde önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli başkanlığında, Düzce Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin çalışmalarını değerlendirmek ve sokak hayvanları ile ilgili vatandaşlardan gelen şikâyetleri çözüme kavuşturmak üzere Düzce Belediyesi Encümen Salonu'nda toplantı gerçekleştirildi.Toplantıya, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Tuncer, Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Özcan, Düzce Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Dursun Altıntaş, Hayvanları Koruma Derneği Yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Çözüm için fikirler ortaya konuldu

Toplantıda il sınırları içerisinde gezinen sokak hayvanlarının mevsimsel barınma ve beslenme ihtiyaçlarının yanında, sokak hayvanlarının şikâyet edilme nedenleri, şikâyetlere yönelik yapılan çalışmalar ile şikâyetleri azaltmayı öngören alternatif çözümleri içeren fikir paylaşımlarında bulunuldu.Çalıştay havasında geçen toplantıda şikâyet sebeplerinin çeşitliliği, çalışmaların istatistikleri, hayvanlarla insanların bir arada yaşamasının önemi, hayvanların insanlara emanet olması yanında insanların hayvanlara karşı sorumluluklarının da daha aktif olması gerektiği konuşuldu. Toplantıda belediye ekiplerinin özverili çalışmalarına devam etmesi gerektiği; saldırgan, yaralı veya hasta olan hayvanlara en kısa sürede müdahale edilmesi, hayvanların yaşam şartlarının iyileştirilmesi gibi muhtelif konularda istişareler yapılarak uygulanmak üzere kararlar alındı.

"İnsanlara hayvan sevgisi aşılanmalı"

Toplantının ana teması başta çocuklar olmak üzere tüm insanlara ‘Hayvan Sevgisinin Aşılanması’ yönünde oldu. Katılımcılar, özellikle vatandaşların hayvanlara karşı çekimser olduğuna dikkat çekerek; hayvanların yaşamın bir parçası olduğu gerçeği noktasında herkesin bilinçlendirilmesi gerektiği ve bir adım öteye geçilerek her kesime hayvan sevgisinin aşılanması üzerine müzakerelerde bulundular.

Yorumlar (21)
E. H. 13 ay önce
Bir ayda köpeklere kaç insan saldırmış ve bu saldırıdan ölen kaç köpek olduğuda haber yapın. Durduk yere agresif olmuyor hayvanlar
Köpek 13 ay önce
Haberin içeriğine bak başlığına bak! Her ay benzer başlık. Köpekler toplansın diyenler : dostlukla ilgili bütün söz ve yazılarda bir insan ve bir KÖPEK resmi bulunur neden? Neden iki insan yok? Sizde dost olmayı deneyin sürekli şikayet le bir yere varamıyorsunuz.sizin korkularınızın sebebi köpek değil kendi egonuz,İçinizdeki sevgisizlik.bi şikayetiniz varsa buraya yazacağınıza onları yaratana şikayet edin adı üstünde sahipsiz onlar. Hayvanlar Allahın emanetidir insanlara. Birazda öleceğin günü düşünüp ona göre yaşa
Temiz Deniz 13 ay önce
Farkinda misiniz şurada bile insanlar birbiri ile ayrisip zitlasiyor, kimse çozumun bir parcasi olmak istemiyor, kimse empati kurmuyor. Pet shoplu kopek gorunce ay canimmm diyenler markasiz kopek gorunce tüükaka.. bu hayvanlar sevilse karinlari doyurulsa asabi olurlar mi, kaciniz o kopeklerle empati kurabilecek yürekte? Oh tabibatin barinaga demek ne guzel, sanki cöpmüşcesine, hic gidip oradaki kosullari gordunuz mü?
Filiz 13 ay önce
Sokakta ve parklarda kanunen yaşam hakkı olan kuzu gibi uysal hayvanları taciz edip korkutan,şiddet gösteren yaratıklar,birde utanmadan şikayette bulunursunuz,hem suçlu hem güçlüsünüz.
Bu pişkinliginiz sizi insan yapmaz.Hayvana merhamet göstermeyen insan olamaz.
Toki 1 ay önce
Yaratik sana benzer geri zekalı it sevenlerde insan sevgisi yok zaten
Adnan 13 ay önce
Hayvan sevgisi değil bu. Millette hayvan sevgisi var zaten. Bu iş belediyelerin görevini yapmadığı veya yapamadığının belirtileri. Sokaklardaki köpekleri bir sayın ya Allah aşkına. Burası afrikayı geçti. Belgesel çekeceğiz resmen.
Ade 13 ay önce
Hayvan sevgisi aşılayınca ne değişecek Allah aşkına? 10 tane köpek üstünüze koşunca hayvan sevgisi olanın da sevgisi kalmıyor maalesef! Köpekleri toplamak daha mantıklı. Her yerde başı boş köpek dolu. Köpek milleti ısırdıktan sonra sevsen ne olacak!
Mustafa 13 ay önce
Belediye sokak hayvanlarından önce kendi içindeki asalakları temizlesin, 153 e yaptığım ihbarla ilgili cep telefonuma gereği yapıldı diye mesaj gelmesine rağmen o işyeri ile ilgili hiçbir işlem yapılmadığına şahit oldum,
MIGHTY 13 ay önce
Bir ayda 67 kişi hastaneye başvurmuş ve çözüm insanlara hayvan sevgisi aşılamak mı?Bence hayvan sevgisi 3-5 hayvanla da sağlanabilir.Çözüm üretemeyip pası halka atmanın hiçbir anlamı yok.Diğer vilayetlerde böyle bir durum yok.Metek Toki halkı olarak bıktık usandık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu