banner851

banner614

DÜZCE'DEKİ 4 TESİS TÖRENLE AÇILDI

banner619

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Düzce'nin de aralarında bulunduğu bir çok ilde yapımı tamamlanan 375 tesis, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

banner846
Gündem 29.11.2017, 17:15 30.11.2017, 17:54
5421
banner844

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yurt genelinde yapımı tamamlanan ve toplam maliyeti 7,7 milyar lira olan 375 projenin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Ankara'da düzenlenen törende Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nün Düzce'de tamamladığı 4 tesis de hizmete sunuldu. Toplam yatırım bedeli yaklaşık 22,5 milyon TL olan DSİ tarafından tamamlanan tesisler ile Düzce'de yılda 5 milyon metreküp içme suyu temin edileceği bildirildi.  Bunun yanı sıra 12 yerleşim yeri ile 17.000 dekar arazinin de taşkın zararlarından korunacağı kaydedildi.

"Şehirlerimize, ülkemize hayırlı olsun"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki "Orman Bakanlığı Toplu Açılış Töreni"nde yaptığı konuşmada, "Açılışını yaptığımız 7,7 milyar yatırım bedeli olan 375 eserin milletimize, şehirlerimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm bu eserlerin ülkemize kazandırılmasında emeği geçen, bakanlığımızdan müteahhitlerimize, mühendislerimizden işçilere kadar herkese gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Düzenlenen törenle 77 baraj, 32 gölet, 139 sulama tesisi, 21 içme suyu temin tesisi, 1 ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi, 74 grup taşkın koruma tesisi, 4 ulaşım tesisi, 12 grup ağaçlandırma ve ormancılık faaliyeti, 4 erozyon, sel ve çığ modelleme tesisi, 9 grup tabiat turizmini geliştirmek için milli park ve tabiat parklarında altyapı ve tanıtım merkezleri, 2 grup meteoroloji tesisi hizmete sunuldu.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (6)
ÇAĞ ATLADIK 4 yıl önce
ŞURAYA BAK ARKADAŞ ONLİNE AÇILIŞ ÇAĞ ATLADIK ÇAĞ. EY AMERİKA EY AVRUPA KISKANCINDAN ÇATLA ŞİMDİ. SEN BİZİ SAMAN, BUĞDAY, PAMUK, PİRİNÇ , MERCİMEK VE ANGUSU DIŞARIDAN ALIYORUZ DİYE FAKİR Mİ SANDIN ÇATLA ŞİMDİ.
Akçakoca'lı 4 yıl önce
Akçakoca barajı kaçıncı defa açılıyor. Gerçi Düzce Valilik binası 8 kez açılmış, demekki birkaç kez daha açılış yapılacak.. Ver mehteri veeerrr.
gümüşovalı 4 yıl önce
Şu tesisler nerde bir yazsaydınız da gidip görseydik. Gururla dosta düşmana gösterssydik.
nsm 4 yıl önce
1-hangi projenin kacinci defa acildigini haberde göremedik, cünkü bu tesisleri en 4 sefer acmalai cok normal; 2-bu 'tesis' lerde kac kisi calisacak ve o calisacak 3-5 kisi ise nasil alinmis. malum, artik bu güruhta torpil bile legallesti.
Personel 4 yıl önce
Bakanlık personeliyim, açıldığı belirtilen Akçakoca barajı ve dere ıslahları en az 10 kez açıldı, ne bu ya, dikkat edin bunlar seneye tekrar açılacak
Mete 4 yıl önce
Yalandan kim ölmüş ?
18°
kapalı