banner851

banner614

DÜZCE SESSİZLİĞE GÖMÜLDÜ…

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamaya göre, sokağa çıkma yasakları 1 Temmuz itibarıyla sona erecek. Bu hafta son kez uygulanacak ve 28 Haziran Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek olan son sokağa çıkma kısıtlamasında Düzce sokakları sessizliğe büründü.

banner846
Gündem 27.06.2021, 14:00 27.06.2021, 17:15
1832
banner844

Türkiye'nin Yeni Tip Koronavirüs (KOVİD-19) mücadelesinde umutlar yeşermeye devam ediyor.  Pandemi nedeniyle hayata geçirilen uygulamalar etkisini vakaların düşmesiyle gösterirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, tüm sokağa çıkma yasaklarının 1 Temmuz itibarıyla sona erdiğini açıkladı. Türkiye normalleşmeye gün sayarken, bu hafta sonu sokağa çıkma uygulaması ise son kez uygulanıyor.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının son kez uygulandığı Düzce’de de vatandaşlar kısıtlama kuralına uyarak evlerinden çıkmadılar.

Cumartesi akşamı saat 22.00’da başlayıp pazartesi sabahı saat 05.00’te bitecek olan kısıtlamada Düzce’nin hafta içi dolup taşan cadde ve sokakları boş kaldı.

Vatandaşların kısıtlamamın uygulandığı son günde çeşitli ihtiyaçlarını giderebilmek için evlerine yürüme mesafesinde olan market, manav, kasap ve fırın gibi iş yerlerini tercih ederken alışveriş esnasında sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulduğu görüldü.

Düzce’de aşılanan kişi sayısı 158 bini geçti…

Öte yandan kısıtlamaların kaldırılması ve salgının etkisinin kırılmasında en önemli silah olan aşılamada da takvimin güncellenmesi, Düzceli vatandaşların aşıya olan yoğun ilgisi ve sağlık çalışanlarının cansiperane bir şekilde başarılı çalışması ile Düzce’de en az bir doz aşısını olanların sayısı 158 bini geçti. Her iki doz aşısını olanların sayısı ise 74 bine yaklaştı.

HABER: M.KİLELİ

Yorumlar (3)
Tamer 1 ay önce
Nerde yasak var, sokaklar araç ve insan dolu. İnsanların yüzde 80nde maske yok. Biz mal gibi evde oturuyoruz. 1 tane polis arabası geçmedi koca gün. Nerde yasak var. Bundan sonra yasak diye çıkmamak yok. Bi biz salakmışız memlekette.
d. 1 ay önce
Tek adam ulkenin herseyine kendi karar verememeli bu yarin bugun ali olur veli olur orhan olur kim olursa olsun boyle sacmalik olur mu bu sistem degismeli hangi cagda yasiyoruz padisahlik zamaninda mi cumhuriyet bitmez yasa Türkiye Cumhuriyeti
şişmansiyasetçi 1 ay önce
Bitsin yasaklar
Açılsın parklar
Görülsün farklar
Güle güle kovİt