banner851

banner614

Düzce Sivil Toplum Platformu Kuruldu

banner619

Düzce'de 16 sivil toplum Örgütü tek çatı aldında toplandı. Eğitimbir-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi Düzce Sivil Toplum Platformu adı altında oluşturulan oluşumun Düzce'nin sesini Türkiye'ye duyuracağını ifade etti.

banner846
Gündem 25.01.2011, 10:51
216
Düzce Sivil Toplum Platformu Kuruldu
banner844

“Düzce Sivil Toplum Platformu” adı altında kurulan oluşumun 16 sivil toplum örgütü tarafından desteklendiğini ifade eden Eğitimbir-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi, kurulan yeni oluşumun Düzce'nin sesini Türkiye'ye duyuracağını ifade etti. Çelebi şuanda 16 sivil toplum kuruluşunun oluşuma destek verdiğini ve platformun kısa zamanda Düzce'deki diğer sendikaların da içine alacağını ifade etti. Türliye'de her geçen gün sivil toplum kuruluşlarının her geöen gün arttığını ve ülkenin her geçen gün arttığını vurgulayan Çelebi, “madden gelişen birey ve toplumların maneviyatları da gelişmiyorsa o birey ve toplumlarda buhranların yaşanması kaçınılmaz olacaktır.” dedi. Düzce Sivil Toplum Platformuna destek veren meslek sahiplerinin, eğitimcilerin, tüccarların ve sendikaların maneviyatlarını yükseltmek amacında olduklarını ifade eden Çelebi, “amacımız buhranlaşan bir toplum olmamak” dedi.

Düzce Sivil Toplum Platformuna katılan sendika ve dernekler şu sekilde;

Anadolu Gençlik Derneği, Eğitim-Bir-Sen, İHH, İlim Araştırma Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İlme ve Hayra Hizmet Vakfı, İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği, Konuralp Gazi İlim Kültür ve Çevre Sağlık Derneği, Memur-Sen, Muradiye Vakfı, MÜSİAD Düzce Şubesi, Öğ-Der, Sağlık-Sen, Seri Gençlik-Spor ve İzcilik Derneği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yeni Asya Derneği.

Haber; R. BAL

Yorumlar (0)