banner851

banner955

DÜZCE TSO'DA YENİ DÖNEM

2 Ekimden yapılan seçimlerde Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi seçilen iş insanları, bugün TSO’nun yeni başkanı ve Meclis Başkanını belirlemek için sandık başına gitti. Yapılan seçimlerde, yıkıcı bir oy farkı ile Erdoğan Bıyık TSO Yönetim Kurulu Başkanlığına, Tanju Acar ise Meclis Başkanlığı’na seçildi.

Gündem 08.10.2022, 11:20 08.10.2022, 15:42
4348

,Düzce iş dünyasının gözü bugün Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı seçimlerindeydi. Heyecanın yüksek olduğu seçimlerde, meclis üyesi seçilen iş İnsanları, Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni başkan ve meclis Başkanını belirlemek için oy kullandı. 
 

Meclis başkanlığı için saat 09:30 itibari ile meclis üyeleri oy kullanma işlemine başladı. Kısa süren seçimlerde 32 meclis üyesinin oy kullandı. Oy verme işleminin ardından, Tanju Acar 20 oy alarak yıkıcı bir üstünlükle Meclis Başkanı seçildi. Rakibi İshak Şengüloğlu ise 12 oy alabildi. 
Meclis başkanlığı seçimlerinin ardından yeni seçilen meclis üyeleri, bu sefer Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Kurul Delegelerini belirlemek için sandık başına gitti. Saat 11:00’da başlayan seçimler, oy verme işleminin ardından sona erdi. Seçimlerde Hasan Mutlu’nun da oy kullanması ile 21 meclis üyesinin desteğini alan Erdoğan Bıyık Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Bıyık’ın rakibi Ömer Demirtaş ise 12 oy alabildi.  

 

MAHKEMEDEN OLUR GELDİ, MUTLU DA 'BIYIK' DEDİ: SEÇİM 21'E 12 OLARAK SONUÇLANDI
 

Öte yandan yedeklerden Düzce TSO meclisine seçilen ancak eski Başkan Tuncay Şahin'in itirazı yüzünden mahkeme kararının henüz çıkmaması nedeniyle sabah saatlerindeki meclis seçiminde oy kullanamayan Hasan Mutlu, seçim devam ederken mahkemeden gelen 'Oy kullanabilir' yetkisi ile yönetim seçimlerinde oyunu kullandı. Böylelikle meclis için yapılan ilk oylama, 20'ye 12 olarak sonuçlanırken, Mutlu'nun yönetim için oy kullanabilmesi sayesinde 33 üyenin tamamı sandık başına gitti. Meclis Üyesi Mutlu da Bıyık lehine oy kullanınca, seçim 21'e 12 şeklinde Bıyık lehine kayıtlara geçti.

Yorumlar (4)
Cemalettin Kapusuz 2 ay önce
Cemal seni meclis üyelğnden atan adama oy vermiş. çok yazık çook tükenmiş bitmiş
Enver şahin 2 ay önce
Duzcemize hayırlı olsun. Başarılı işler yapacaklarına inanıyorum.
İlhan usta 2 ay önce
Tebrik ederim Allahü Teala hayırlı hizmetler nasip eylesin inşaallah
Akıncı Kılıç 2 ay önce
Akpartililer sandığa gömüldü Onlara destek verenler hala makamlarında Liyakatsız İnsanlar Yüzünden kayıp yıllar Vekiller İl başkanı Ve diğer avaniler de sandığa gömüldü Bu bir Devrimdir İyiler kazandı .Bu Duzceyi dizayn edenler siyasi fırıldaklar Sadullah Ünsal Gibi Adam gibi adam olun Düzce Tarihinin Gelmiş geçmiş Haber adamı Allah'tan başka kimseden korkmayan Adamm adammm
Yeni Sayımız