banner851

banner955

DÜZCE’DE BİNLERCE HANE YARDIMLA GEÇİNİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Düzce’de binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşın faydalandığı sosyal yardım ödemeleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Gündem 29.04.2022, 10:30
427
DÜZCE’DE BİNLERCE HANE YARDIMLA GEÇİNİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 4 başlıkta ihtiyaç sahibi vatandaşlara 119,5 milyon TL ödeme yaptıklarını bildirdi.

Nisan ayına ilişkin nakdi sosyal yardım programlarına yönelik bilgi veren Bakan Derya Yanık, Eşi Vefat Eden Kadınlara Yönelik Nakdi Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yardım, Muhtaç Asker Çocuklarına Yardım, Öksüz Yetim Yardımı ve Kronik Hastalık Yardımı kapsamında ödemelerin yapıldığını bildirdi. Bakan Yanık, “Böylece 4 başlıkta ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 119,5 milyon TL sosyal yardım ödemesi yaptık.” ifadelerini kullandı.

Eşi vefat eden ihtiyaç sahibi kadınlara yaklaşık 76,3 milyon TL destek

Bu doğrultuda düzenli olarak yapılan ödemelerin detaylarını paylaşan Bakan Yanık, “Eşi vefat eden ve ihtiyaç sahibi kadınlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi kadınlarımıza bu kapsamda toplamda 76,3 milyon TL destek sağladık” diye konuştu.

İhtiyaç sahibi asker ailelerine destek

Bakan Yanık, zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların aileleri ile çocuklarına 2 ayrı sosyal yardım programı ile destek verdiklerini belirterek, bu kapsamda ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yaklaşık 21,7milyon TL yatırdıklarını söyledi.

Öksüz ve yetimler için yaklaşık 21,5 milyon TL ödeme

Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş, 18 yaş altındaki ihtiyaç sahibi çocuklar için de destekte bulunduklarını kaydeden Bakan Yanık, bu kapsamda 21,5 milyon TL hesaplara yatırdıklarını kaydetti.

Yorumlar (5)
Ertugrul 8 ay önce
Düzce'de yardımla geçinen ailelerin yarısı nin ihtiyaci yok ama.Alismislar bedava hayata
Yandı gülüm keten helva .
Ömür boyu yardım alacaklar hiç ihtiyacı olmadan.
Emekli 8 ay önce
Bu insanları yardıma muhtaç hale kim getirdi.
Putin 8 ay önce
Hep bu Cehapenin suçu 19 yıldır onlar var iktidarda...
Tatar Abdürrahim 8 ay önce
Neden...???
Sorgulamak yok...
Neden muhtacız...
Madur 8 ay önce
İşte bu durum devletin gurur duyması gereken birşey değildir 19 senedir bu durumu çözmeyelerin ayıbı dır anlayana
Yeni Sayımız