banner851

banner614

DÜZCE’DE DE KAPALI OLACAKLAR

banner619

Seçime günler kala Yüksek Seçim Kurulu son hazırlıklarını gözden geçirmeye başladı. YSK'nın aldığı karara göre 24 Haziran'da çay bahçeleri kapalı olacak.

banner846
Gündem 19.06.2018, 15:05 20.06.2018, 18:09
3192
banner844

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimlerine bir haftadan az bir süre kala Yüksek Seçim Kurulu’ndan (YSK) seçimlerle ilgili yasaklar gelmeye devam ediyor. YSK, seçimlere günler kara 24 Haziran’da çay bahçelerinin de kapalı olacağını açıkladı.

Karar, Kula’da bir esnafın YSK’ya yaptığı başvuru sonrasında alındı. Esnaf dilekçesinde “işlettiği çay bahçesinde çay ve tost dışında bir şey satılmadığını, bu nedenle çay ocağının seçim günü açık olup olmayacağını” sordu. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı da bu dilekçeyi YSK’ye gönderdi.  Talebi görüşen YSK, çay bahçelerinin oy verme günü kapalı olması gerektiğine hükmetti.

YSK’nin kararında, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun 79. maddesinin “İçki ve silah taşıma yasağı” başlıklı ikinci fıkrasında, “Oy verme günü, bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalır. Eğlence yeri niteliğini haiz lokantalarda yalnız yemek verilir.” hükmünün yer aldığı hatırlatıldı.

Seçim günü çay bahçelerinin de kapalı olması oy kullanacak vatandaşların, günlerinin büyük bir kısmını geçirdikleri çay bahçelerini kullanamayacaklarını gözler önüne serdi. Düzce’de de Avni Akyol Parkı, Cedidiye Camii’nin bulunduğu alan başta olmak üzere çok sayıda çay bahçesi kararla 24 Haziran’da kapalı olacak.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (12)
Yorumcu 3 yıl önce
Tabi muhursuz oylar gecerli de utanmadan simdi gel kiraathaneleri yasakla.Uljede ic savas ortami hazirladi akp 16 yillik politikalariyla.Secimi kaybetse bile bu fetonun isi dese insanlar cikartilan kanunla kan dokmek icin sokağa cikacak
............. 3 yıl önce
bu ne saçmalık bir örneği daha yoktur herhalde
Akpli 3 yıl önce
Bizim korkumuz asla olmaz chp liler korksun
şahin 3 yıl önce
Yine bütün ülke de üç kağıt yapacaklar,insanların toplu halde bir yerler de olmasını istemiyorlar.Atı alan üsküdar,ı geçti diyecekler [anlayan,anladı]
Doğrucu köylü 3 yıl önce
Bu ne korku yahu savaçmı cıkaracaklar diye endişe duydum vAllahi ysk ne karışıŕ iç işlerinin görevi o her kafadan ses geliyor korku dağları sarmış
Mhp li 81 3 yıl önce
Inönü parkını cahit aydin bey çökmüş akp li ya vatandaş rıza olsa 5o defa el degistirirdler
İhsan 3 yıl önce
İnenü parkını kim işletiyor ?
Calişan işler 3 yıl önce
24 haziran pazar günü calişanlar ne olcak fabrika da calişan işciler var nasil olcak bu iş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı bulutlu