banner851

banner955

Düzceliler dikkat...! Yağmurla birlikte fırtına da geliyor.

Yurdun batı kesimleri özellikle Bolu ile Düzce çevresi bu akşamdan itibaren Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine giriyor.

Gündem 25.09.2008, 17:15
220
Düzceliler dikkat...! Yağmurla birlikte fırtına da geliyor.

Hava sıcaklığı yarın iç ve batı kesimlerde, hafta sonu tüm yurtta hissedilir derecede azalacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan “Meteorolojik Uyarıya göre, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın akşam saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinde görüleceği tahmin ediliyor. Yarın ise yağışların Batı Karadeniz özelikle Düzce ve Bolu çevresinde kuvvetli görülmesi bekleniyor. Hava sıcaklığı yarın iç ve batı kesimlerde, hafta sonu tüm yurtta 4-6 derece azalacak. Meteorolojik uyarıda, beklenen kuvvetli sağanak yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı sel, ani su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım düşmesi ve ulaşımda aksamalar gibi vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan Meteorolojik uyarı da ayrıca Batı Karadeniz’de halen kuzeydoğudan orta kuvvette esmekte olan rüzgarın kuvvetlenerek, yarın sabah saatlerinden itibaren fırtınaya dönüşmesi bekleniyor. Batı Karadeniz’deki fırtınanın, Cumartesi öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor. Uyarıda, fırtına nedeniyle denizcilerin ve ilgililerin, tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

Yorumlar (0)
20
açık