banner851

banner614

EGE'DE DEPREM: 90 YARALI

Bodrum’da saat 01:31'de meydana gelen deprem Ege Bölgesi'nin çok sayıda şehrinde hissedildi ve vatandaşları korkuttu. Ortakent Yahşi’de bulunan Yalı Camii’nin minaresi eğrildi. Bodrum’da bir çok ev ve işyerinde vitrinler yıkıldı, eşyalar kırıldı. Deprem AFAD'a göre 6.3 büyüklüğünde ve yerin 10 km altında meydana geldi. Kandilli ise depremin 6.2 şiddetinde ve yerin 5 km altında meydana geldiğini açıkladı.

banner619
Gündem 21.07.2017, 08:11 21.07.2017, 15:45
4080
Muğla açıklarında saat 01.31’de meydana gelen deprem Ege Bölgesi'nin çok sayıda şehrinde hissedildi ve vatandaşları korkuttu. Deprem AFAD'a göre 6.3 büyüklüğünde ve yerin 10 km altında meydana geldi. Kandilli ise depremin 6.2 şiddetinde ve yerin 5 km altında meydana geldiğini açıkladı. Depremde Bodrum'da 70, Datça'da 20 civarında vatandaş yaralandı.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin 5 km derinlikte ve 6.2 şiddetinde olduğunu duyurdu. Kandilli depremin merkez üssünün Gökova Körfezi olduğunu da belirtti. Yapılan açıklamada, "Bodrum deniz seviyesi istasyonunda 10 cm tsunami dalgası ölçülmüştür. Bodrum ve civarı kıyı bölgelerimizde tsunami gözlenmiştir. Bu depremin bu andan sonra mevcut gözlenen ve ölçümlenen değerlerden daha yüksek bir dalgaya neden olması beklenmemektedir'' denildi.

Balkondan atlayan çok sayıda kişi yaralandı
Panikle balkondan atlayan, dışarı çıkmaya çalışırken yaralanan vatandaşlar ise Bodrum Devlet Hastanesi'ne akın etti. Hastanenin bahçesi yaralılarla dolarken, acil servisin tavanındaki kaplama malzemelerinin bir bölümü çöktü. Acil servis boşaltılırken, doktorlar yaralılara bahçede müdahale etti. Milas'ta da deprem sonrasında balkondan atlayan 10 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Datça’da 18 kişi yaralandı, bir kişinin kolu kırıldı
Öte yandan deprem sırasında paniğe kapılan 18 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandıkları öğrenildi. Deprem sırasında korkuya kapılıp dışarı çıkmaya çalışırken düşüp yaralanan 17 kişi, Datça Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalelerin ardından taburcu edildi.

Bodrum sabaha kadar uyumadı
Muğla'nın Bodrum ilçesinde bugün saat 01.31'de meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki depremin ardından Bodrumlular ile yerli ve yabancı turistler geceyi sokaklarda ve parklarda geçirdi. Gümbet İnceburun'da meydana gelen tsunamide 12 tur teknesi ile 5 balıkçı teknesi karaya sürüklenirken, onlarca ev ve işyeri sular altında kaldı.

Yaralılar hastanelere koştu
Depremden en çok etkilenen ise önemli turizm beldesi Bodrum oldu. Sarsıntı esnasında camdan atlayan ve yaralanan çok sayıda vatandaş, Bodrum Devlet Hastanesine başvurdu. Bodrum Devlet Hastanesi içerisindeki tedavi gören bazı hastalarda, kendi isteği ile hastane bahçesine çıkarak geceyi dışarıda geçirdi.

Tekneler karaya çıktı, birçok iş yerini sulan bastı
Yaklaşık 3 dakika boyunca gelen dev dalgalar nedeniyle sahildeki otellerin alt katları ile restoran bölümlerini su bastı, 16 işyeri sular altında kaldı. Deprem sırasında 30'a yakın otomobilde, ağaç dalları ve kayaların düşmesi sonucu maddi hasar meydana gelirken, Bodrum'un Mumcular, Yalıçiftlik, Mazı mahallelerindeki bazı evlerde çatlak meydana geldiği belirtildi. Parklarda, kaldıkları otellerin sahilindeki şezlonglarda ve restoranların masalarında sabahlayan Bodrumlular art arda gelen depremler nedeniyle sabaha kadar uyuyamadı.

Minare eğildi, çevresi boşaltıldı
Depremde, Neyzen Tevfik Caddesi'nde bulunan Adliye Camii'nin minaresinin tepe bölümünde sarsıntıdan dolayı eğilme meydana geldi.

50 trafo hasar gördü
Gökova Körfezi merkezli 6.3 büyüklüğündeki depremden en fazla etkilenen yer olan Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan 200 kadar elelektrik trafosundan yaklaşık 50'si hasar gördü.

95 artçı sarsıntı
Muğla'nın Gökova Körfezi açıklarında saat 01.31'de meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki depremin ardından aynı bölgede saat 06.43'e kadar 95 artçı sarsıntı daha oldu.

 
Yorumlar (15)
Vatandaş 4 yıl önce
Cahiller hemen olayı nereye çekti toplum bilgisiz ve yapılaşma sağlıklı değil bilimsel açıklaması bu
İlahi ikaz 4 yıl önce
Deprem ilahi ikazdır.O tatil beldesinde olması da manidar..
metan gazı 4 yıl önce
düzcede deprem oldu.dün istanbulu sel aldı.senin kafandada bi deprem olmuş.jeofizik kurallarını ve yerkabuğunu metan gazını resetlemişsin.
Serdar Gürler 4 yıl önce
Coğrafya kitaplarını bir açıp okuyabilsen belki deprem oluşumunun nasıl olduğunu anlayabilirsin geri zekalı avrupada her gün insanlar fiesta yapıp eğleniyorlar bir şeyde olduğu yok azıcık kuş beynini çalışırsa ona göre yorum yap sen katara git..
trt 4 yıl önce
Deprem ulkesi gercegi var ancak birde azginlik gercegi var nerede gunah zina coksa oraya bela gelir millet adi musluman ciplak belki uyanirlar uyuyanlar
?? 4 yıl önce
ENSAR VAKFI OLAYINDA, DEPREM OLDU MU? ASIL ORDA KIYAMET KOPMASI LAZIM!
YER KABUĞU 4 yıl önce
YER KABUĞU METAN GAZINI ATIYOR.DAHİ FİKİRLİLER BAŞKA BİRŞEY ZANNETMESİNLER.DÜZCEDEKİ BİNALAR 1.KAT DAR ÜST KATLAR GENİŞ.YERDEN KAZANMAK VE DAHA ÇOK PARA ALMAK İÇİN.HİÇ KİMSE BİZİM KADAR MALZEMEDEN YERDEN TASARRUF EDEMEZ.
YER KABUĞU.. 4 yıl önce
JAPONYADA 8 ŞİDDETİNDE OLUYOR NEDEN 1 KİŞİ DAHİ ÖLMÜYOR.iNSANLAR RANT UĞRUNA MALZEMELERDEN ÇALACAKLARINA DÜRÜST OLSUNLARDA SAĞLAM EV YAPSINLAR.ŞURDA 10 15 SENE SONRA DÜZCEDEDE BÜYÜK DEPREM OLACAK.yER KABUĞU METAN GAZINI ATIYOR.
Dzc 4 yıl önce
Bu bir mesaj anlayana
Aykut 4 yıl önce
MeŞajını aldım !!!
Umut toprak 4 yıl önce
İnsanlar biraz kendine gelsin çeki düzen verin biraz kendinize bunlar hep sinyal
?? 4 yıl önce
SİZİN MANTIKLA GİDERSEK, O ZAMAN ENSAR VAKFI OLAYINDA BIKRAKIN DEPREMİ, KIYAMET KOPMASI LAZIMDI Dİ Mİ??
Aykut 4 yıl önce
Bence de gelsin, en başta sen ve senin gibiler.
MALZEMEDEN TASARRUF. 4 yıl önce
SANA SİNYAL.GİT BİRAZ DERS ÇALIŞDA MALZEMEDEN YERDEN TASARRUF EDENLERİ DESDEKLEME İŞİN GEREĞİ NEYSE BİNANI ONA GÖRE YAP DİYE..
KAPİŞ 4 yıl önce
SEN BİRAZ JEOLOJİ OKU.jAPONYADA BUDİZT VE ATEİST.ONCA DEPREM OLUYOR NEDEN BİRKİŞİNİN BURNU KANAMIYOR.DÜZCEDE VE SAKARYA TARİKAT YUVASI BİNLERCE İNSAN ÖLDÜ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın