banner851

banner955

ENGELLİ VE BEBEK ARABALI VATANDAŞLAR MAĞDUR

Cumhuriyet Mahallesi'nde D- 100 üzerinde bulunan üst geçitin çalışmayan asa asansörleri engelli, yaşlı, bebek arabalı ve bisikletli vatandaşları mağdur ediyor. Aracıyla karşıya geçmesinin tek yolu olan üst geçi asansörünün aylardır çalışmadığını öne süren vatandaşlar, asansörlerin bir an önce faal hale getirilerek mağduriyetin giderilmesini istiyor.

Gündem 11.10.2022, 14:00 11.10.2022, 16:26
512

D-100 karayolu Cumhuriyet Mahallesi mevkisinde bulunan üst geçitin asansörleri uzun süredir çalışmıyor. Konuya ilişkin 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattına ulaşan bölgedeki vatandaşlar asansörlerin aylardır çalışmadığını öne sürerek mağduriyetlerini dile getirdi.

Engelli ve yaşlıların karşıdan karşıya geçerken tek seçeneklerinin o üst geçit asansörü olduğunu ifade eden bölge sakinleri, asansörlerin uzun süredir çalışmamasından dolayı büyük mağduriyet yaşadıklarını ifade ediyor.

Öte yandan bebek arabalı aileler ve bisiklet sürücülerinin de karşıdan karşıya geçerken kullandıkları bir güzergâh olan üst geçit asansörünün çalışmaması, vatandaşları bir sonraki üst geçite kadar mesafe kat etmek zorunda bırakıyor.

Yetkililerden konuya ilişkin hassasiyet beklediklerinin altını çizen bölge sakinleri, üst geçit asansörlerinin bakımlarının bir an önce yapılarak faaliyete sokulmasını istiyor.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız