banner851

banner955

Engelsiz Evler SYDV Tarafından Tamamlanacak

Düzce'de Ulaşılabilir Yaşam Derneği'nin projelerinden biri olan ve Türkiye'de ilk kez engelli standartlarına uygun olarak inşa edilen 'Engelsiz Erişilebilir Konut Projesi' Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmaz Vakfı tarafından tamamlanacak.

Gündem 11.10.2009, 16:42
126
Engelsiz Evler SYDV Tarafından Tamamlanacak

Düzce'nin Nalbantoğlu Mahallesi'nde kaba inşaatının bir kısmı bitirilen konutlar ile ilgili sorun İl Genel Meclisi'nde çözüldü. TOKİ'nin mülkiyetinde olan 14 bin 665 yüzölçümlü alandaki konutların Düzce İl Özel İdaresi'ne bedelsiz olarak devredilmesine ve ardından da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na tahsis edilmesine karar verildi.

Konuya ilişkin olarak İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan ve İl Genel Meclisi'ne sunulan raporda, "Konutlar, engelli vatandaşlara konut ve yaşam alanı olarak üretilmesi amacıyla Ulaşılabilir Yaşam Derneği tarafından koordine edilerek yaptırılmıştır. Derneğin, yönetim kurulu kararı ile 2 blok, 25 daireden oluşan ve kaba inşaatı biten konutların İl Özel İdaresi'ne devredilmesi hususunda karar aldığı görülmüştür. TOKİ ile İl Özel İdaresi'nce düzenlenen ve valilik makamınca imzalanan protokol doğrultusunda TOKİ başkanlığında ait 183 ada, 1 parselin İl Özel İdaresi'ne bedelsiz olarak alınmasını komisyonumuz uygun görmüştür. Ancak İl Özel İdaresi bütçesinin bu binaları tamamlamaya yeterli ödeneği olmadığından TOKİ Başkanlığınca İl Özel İdaresi'ne devredilecek taşınmazın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'na tahsis edilmesi uygun görülmüştür" denildi. Komisyon raporu, oy birliği ile onaylanarak kabul edildi.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu