banner851

banner955

“ESNAFIMIZI OLDUKÇA RAHATLATACAKTIR”

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, Esnaf Odalarına Kayıtlı Esnaflara kullandırılacak kredi imkanının 1.000.000 altı ciroya sahip TSO üyeleri için de geçerli olması gerektiğini söyledi.

Gündem 28.10.2022, 09:52 28.10.2022, 15:35
557

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamayla Türkiye genelinde esnaf odalarına kayıtlı tüm işletme sahiplerinin ve esnaf olmak isteyen genç girişimcilerin faydalanacağı 100 milyar TL tutarında kredi kullandırılacağını bildirdi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık; “Ancak Ticaret ve Sanayi Odalarımıza kayıtlı yıllık cirosu 1 milyon TL'nin altındaki esnafımız bu krediden esnaf odalarına kayıtlı olmadıkları için yararlanamayacaklardır. Ticaret ve Sanayi Odalarımıza kayıtlı ciroları 1 milyon TL'nin altında olan esnafımıza da KGF aracılığıyla aynı şartlarda veya yakın şartlarda kredi sağlanmalıdır. TSO kayıtları olan ancak esnaf odalarına kayıtlı olmayan on binlerce esnafımızın KGF aracılığıyla düşük faizli krediye ulaşması esnafımızı oldukça rahatlatacaktır." dedi.

banner844
Yorumlar (3)
Remzi Şen 1 ay önce
Bu konuda Ankara da gezerken neden anlatmadınız. Burda ekranlara oynamayın.
Yorumcu 1 ay önce
Halk Bankası devletin esnafa tanidigi Can suyu dediği krediyi esnaf kefalet üzerinden veririm diyor.. esnaf kefalet ise 2 devlet memuru.. 2 esnaf birde taşınmaz daire olursa 350 veya 100 bin veriyorlar... Çözemedim esnaf Kredi ve halk bank arasındaki ilişkiyi.. tamam bulduk diyelim yinede olmuyor.. gidin mal alın biz parasını odiyelim diyorlar . Büyük imalatçı abilerin si an kredi sorunu var.. amaç onları finanse etmek sizi iyice borclandirmak..
uzaktan 1 ay önce
aferin. işte böyle konuları ele alın. arap radyosu başka şarkılar söylüyordu.
Yeni Sayımız