banner851

banner614

ESNAFIN YÜREĞİNE SU SERPTİ

banner619

Milletvekili Faruk Özlü’nün Kültür Mahallesinde bulunan Eski Sanayi Çarsısında Kentsel Dönüşüm Projesinin iki ay içerisinde başlatılacağını duyurmasına esnaf destek verse de kendilerine bilgi verilmediği gerekçesiyle tepki göstermişti. Hem Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı hem de o bölgenin esnafı olan Mehmet Bakan, ‘Kimse mağdur olmaz fakat verilen iki aylık sürede aksama olabilir’ dedi.

banner846
Gündem 28.08.2015, 17:27
3754
ESNAFIN YÜREĞİNE SU SERPTİ
banner844
Ak Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü, Ak Parti İl Danışma Meclisi toplantısında Eski Sanayi Çarşısının iki ay içinde kentsel dönüşüm kapsamı içine alınacağını ifade etmesi sanayi esnafında tam bir şok etkisi yaratmıştı. Kendilerine haber verilmeden alınan kararlara tepki gösteren esnaf, uygulamaya genelde sıcak bakmalarına rağmen yaşanan diyalog eksikliğini dile getirmişlerdi. Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Bakan yaşanan gelişmeleri yorumladı.

PROJE GENİŞLETİLECEK
Bakan, Kentsel Dönüşüm Projesinin son durumunu anlattı. “Son aldığımız bilgilere göre Kentsel Dönüşüm Projesinin genişletilerek uygulanacağını öğrendik. Bazı planlar gerçekleştirildi. 18 Temmuz Stadyumu, Askerli Şubesi ve Kültür Caminin bulunduğu alanda D-100 karayoluna kadar alındı. Bu konuda taslak proje yapıldı.”
Sürecin nasıl işlediği hakkında bilgi veren Bakan, Düzce Belediye Meclisinin almış olduğu kararla Çevre ve Şehircilik Bakanlığına müracaat edilir. Bakanlıkta bunu Bakanlar Kuruluna sunar. Prosedür budur. Böyle bir karar Bakanlar Kuruluna sunuldu.” dedi.

TEKLİFLER VE ANLAŞMALAR YAPILACAK
Esnafın tepkisinde haklı olduğunu dile getiren Bakan, taraflar arasındaki sürecin nasıl olacağını paylaştı. “Esnaf arkadaşlarımız bilgi yoksunluğundan dolayı tepki gösteriyorlar. Kimse tedirgin olması o aşamalara gelindiği zaman orada bir metrekare yeri dahi olan esnafla karşılıklı görüşmeler yapılacak. Teklifler ve anlaşmalar yapılacak. İl Takdir Komisyonu aracılığıyla değerlendirme olacak. Taraflar arasında görüşmeler sırasında anlaşmazlık olursa mahkeme yoluyla anlaşma zemini aranır. Mahkemede taraflar arasında uzlaşma sağlandığında her şey hayata geçecek.”

KİMSE KİMSEYE HABER VERMEDEN İZİNSİZ ÇİVİ DAHİ ÇAKAMAZ
Çalışmalar hakkında kendilerine resmi bir belge gelmediğini söyleyen Başkan Bakan, esnafın dükkanlarının belediyede beyan değerlerinin sıfır olduğunu aktardı. “Yalnız belediyede yerlerimiz için beyan değerlerimiz sıfır görünüyor. Bu yerlerimizin Kentsel Dönüşüm Projesine girdiğini gösteriyor. Netice itibariyle kimse kimseye haber vermeden izinsiz çivi dahi çakamaz.”

KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK
Bakan, son olarak proje nedeniyle Eski Sanayi Çarşısı esnafının yüreğine su serpen ifadeler kullandı.
“Yeni Sanayi Sitesinde yapacaklarımız için taslak projelerimiz hazır kimse mağdur olmayacak. Talepleri karşılayacak düzeydeyiz. Yeni Sanayi Sitesinin 2.Etabı için taslak projesi hazır, bittiğinde açıkta kimse kalmayacak. Verilen sürede siyasi durum itibariyle aksama olabilir.”

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (11)
oradan atılan esnaf 6 yıl önce
doğru diyorsun bakan abi kimse madur olmaz parayı bastırırsan satacak dükkan daha çok ödiyemiyenlerin dükkanlarını sırtlan gibi el koyuyorsunuz ondan sonra gene esnafa parayı bastırırsa satıyorsunuz kimseyi madur etmiyorsunuz.
mehmet reyıs 6 yıl önce
reyis şu sanayici yorumculara bakıyom da kılav ya delikanlılara hiç aydidat ödemeyen ismini gizleyen siz bir dükkanı idare edemiyosu nuz dükkanda bircik oğlunuza laf geciremıyonuz çıraktan fırça yiyonuz 35 sene sn bakan sizi iyi idare etmiş valla
sanayi esnafı 6 yıl önce
Sayın faruk özlü, mehmet bakana görevini bıraktırmadan bu işlere kalkışmayınız. Sanayi esnafı.
ali veli Kırklareli 6 yıl önce
Küçük sanayi sitesinde Indura Gandi saltanatı aidat saltanatı vardır verilen ve tutulamayan sözler vardır
komık 6 yıl önce
bu bakan 35 senedır kucuk sanayı sıtesı hayalı satan abı degılmı.ne tesellesı be duzeyı
22 6 yıl önce
BENCE HEMEN YAPILMALI COK CİRKİN BİR GÖRÜNTÜ OLUSTURUYOR
mehmet reyıs 6 yıl önce
reyıs (GARDAŞIM) tam zamanı koy adaylığını vekiliğe cık ortaya şu DÜZCEMİZ bir hizmet görsün
KaraMizah 6 yıl önce
bence küçük sanayi sitesini kentsel dönüşüm alanı ilan etsinler daha hayırlı olur ne yol var ne iz var arabalar haşat oldu gide gele
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
parçalı az bulutlu