banner851

banner614

FİLM PLATOSU İÇİN 11 MİLYON TL

Düzce Belediyesi tarafından Sarayyeri Mahallesinde 180 dönüm alan üzerine yapılması planlanan film platosu için 11 milyon lira kredi talebi mecliste oy çokluğuyla kabul edildi. İller Bankasından alınacak kredi için Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e yetki verildi.

banner619
Gündem 25.11.2016, 14:17 26.11.2016, 17:14
2714
FİLM PLATOSU İÇİN 11 MİLYON TL
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in Düzce’yi turizmde ön plana çıkarma düşüncesiyle kentin adını kültür ve sanat alanında duyurmak için adımlar atıyor. Başkan Keleş’in bölgeye ciddi istihdam yaratacağı ve film sektöründe gerekli her türlü talebi karşılayacağı belirttiği film platosu projesi için İller Bankasından çekilecek 11 milyon liralık kredi belediye meclisinden onay aldı. Kredi, kamulaştırma işlemleri ve platonun inşasında kullanılacak.

Sarayyeri Mahallesinde yapılmak istenen 180 dönüm arazi üzerine inşa edilecek plato için 11 milyon liralık kredi AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla meclisten geçti. Platoyla Düzce'yi dünyanın sayılı açık film platolarından biri haline getirmek, Dünyanın ünlü yapımcı, yönetmen ve oyuncularını Düzce'nin imkanlarıyla tanıştırmak isteyen Keleş’e kullanılacak kredi için yetki verildi. Oy çokluğuyla meclisten geçen önerge MHP cephesinde ise tepkiyle karşılandı.

Afrika’da açlıktan ölmek üzere olan çocuğa ekmek vermek yerine akülü araba veriyoruz
MHP Grup Başkanvekili Ercan Katırcıoğlu, talebin meclis tarafından onaylanmasını Düzce’nin ihtiyaçları gözetilmeden atılan bir adım olduğu eleştirisinde bulunarak sorunları sıraladı: “Düzce’nin sosyal yapısını biliyoruz. Düzce’nin temel yaşam kriterleri ve sosyal açıdan bir sürü eksiklikleri varken, Düzce Belediyesinin katlı pazaryeri için bütçesinden milyonlar çıkarken, şehirde araç trafiği keşmekeş olmuş ve katlı otoparkımız yokken, biz kalkıp 11 milyon lira vererek film platosu talep ediyoruz. Bu Afrika’da açlıktan ölmek üzere olan çocuğa ekmek vermek yerine akülü araba veriyoruz. Düzce’nin öncelikli ihtiyaçlarının neler olduğu zaten biliniyor.”
Keleş, Kültür Merkezi'nden Kongre ve Fuar Merkezi'ne, Medya Center'dan Film Platosuna kadar hayata geçireceğini söylediği projelerle Düzce'yi bir kültür ve sanat şehri haline getirmeyi hedefliyor.
 
Yorumlar (45)
serkan 5 yıl önce
şu yolları yaptır başkan önce hayatınız film zaten
ÖĞRENCİ 5 yıl önce
ERCAN KATIRCIOĞLU HOCAMIZI DÜZCEDE BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ
filmci 5 yıl önce
sayın keleş ve mensup olduğu avanesi yine filmler çeviriyorsunuz ?
BAHTSIZ DÜZCE 5 yıl önce
1999 depremi şehrimizi ve ruhlarımızı ezdi ve geçti. Eminim bir çok insan bunun yarasını hala yaşıyor. Bizlere Keleş diye bir adamı dayattılar. Nereden bilinirdi ki Düzce'ye Düzce halkına kan kusturacak. Düzce halkı nezdinde nefretin , yalanın, dolanın, saygısızlığın, samimiyetsizliğin, iki yüzlülüğün, arsızlığın, utanmamanın her türlü rezilliğin vücut bulduğu bir kimlik. Bu şehirde insanların yaşamına dokunacak onlarca acil çözüm üretilmesi bekleyen sorunlar var iken bu ve belediyenin trilyonlarca borcu da varken "sözde başkan" gidip bir film platosu için 11 milyonluk bütçe çıkartabiliyor. Bu kararın altına imza koyan kukla meclis üyeleri de yarın bir gün hesap verecekler. Allah sizleri ıslah etsin, sizleri buraya taşıyanlar da en az sizler kadar vebal altındadır. Umarız bu rezillikleri parti genel merkezi ve iç işleri bakanlığı görür başkan ve meclisin tümünü görevden alır. Artık geldiğimiz nokta budur.
fatih 5 yıl önce
Allah sorar bu israf nedir böyle . akp teşkilatı büyük vebal altındasınız . başakana hakim olun. yeni eklenen mahallelerde hala yatırım eksik bize filim sahnesi lazım değil. Allah bunun hesabını sorar israf etmeyin milletin hak ettiği yatırımları yapın . zaten birtana filim sahnesi yapıldı atıl duruyor kimse yüzüne bakmıyor mevcudun bakımları yapılamıyor 11milyon eski para ile 11 trilyon na yenisi yapılacakmış en zoruma giden meclis de onaylıyor oradaki meclis siz neiş yaparsınız
Vatandaş 5 yıl önce
Araştırma hastanesi yoluna asfat dökün kaldırım taşında millet zıplaya zıplaya gidiyor seneler oldu kimsenin gordugu yok hic olmeyecek bunlar hiç hesap vermeyecekler ALLAH dan korkun
TALAN 5 yıl önce
Yeter artık yeter. Sorumsuz, saygısız adam. Düzceye attığın kazıklara bir yenisini daha mı eklemek istiyorsun. Ulan bu şehir gırtlağına kadar pislik içinde, yollar rezil, trafik rezil, bir düzen nizam intizam yok UTANMA, ARLANMA HİÇ YOK. Belediye hizmetleri sıfır. Düzce de yaşayan insanlara gram hizmetiniz yok. Bu nasıl bir kafadır, bu nasıl bir düşüncedir. Düzce'nin başına gelen deprem kadar bir diğer talihsizlikte Keleş' gibi bir adamın bu şehre belediye başkanı seçilmesidir. İnşAllah en kısa zamanda görevden alınırsın. Görevden alındığın gün Düzce şehrine verilecek en büyük mutluluk haberi olacaktır.
engin aydın 5 yıl önce
sayın başkan yaz geldığinde asvalt yapmadığımız yer kalmayacak dedınız azmimilli mah yeni otakar cevre yolları çok kötü lütfen ana yolları bitirin düzce merkezi perişan asfalt şantiyesi kurdunuz satabilecek kadar asfalt ürete bilecek kapasite var neden hala asfal bekleyen yollarımız var cevaplar sanız sevinirim saygılarımla
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın