banner851

banner955

FINDIKTA ÖNEMLİ GELİŞME!

FİSKOBİRLİK'in teminat karşılığı 10 bin ton fındık verilerek desteklenmesi konusunda yürütülen çalışmalar son aşamaya geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın imzaladığı ilgili dosyanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacağı açıklandı.

Gündem 23.12.2018, 15:55 23.12.2018, 19:43
3952
banner1032

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, "FİSKOBİRLİK'e 10 bin ton fındık verilmesi teminat karşılığıydı. FİSKOBİRLİK teminatını gösterdi. En son benim bildiğim Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasına sunuldu." dedi.

Öztürk, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "TMO'nun stoklarından 10 bin ton fındığın teminat karşılığı FİSKOBİRLİK'e verilerek kurumun destekleneceği" yönündeki açıklamasına değindi.

FİSKOBİRLİK'e 10 bin ton fındık verilmesinin teminat karşılığı olduğunu belirten Öztürk, "FİSKOBİRLİK teminatını gösterdi. En son benim bildiğim Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasına sunuldu. Berat Bey ile Hazineden sorumlu bakan olduğu için geçtiğimiz salı günkü bütçe sırasında da konuştuk. Berat Bey, "Ben imzaladım ve Cumhurbaşkanımıza gönderdim, orada bekliyor.' dedi. Muhtemelen akşama, sabaha çıkar. Belki de çıkmıştır. Son durumunu bilemiyorum." diye konuştu.

HABER: C. Üstüner


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ 

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (8)
Yılmaz 4 yıl önce
İsmi lazım değil çilimlide Sefa süren vatandaşı hiçe sayan fabrika iflasın eşiğinde ismini değiştiriyor kul hakkı kim yiyorsa allah beter etsin
BU SEÇİM NELERE KADİR :)) 4 yıl önce
SEÇİM GELİNCE VATANDAŞ AKILLARINA GELİYOR AMA VATANDAŞIN ÇOĞU ARTIK YEMİYOR YİYENLERDE MUTLAKA MENFAATİ BİR ŞEKİLDE OLANLARDIR FINDIK TOPLANMASININ ÜZERİNDEN KAÇ AY GEÇTİ FINDIK İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPILDI ?
GARİBAN FINDIK ÜRETİCİSİ İHTİYACI OLDUĞU İÇİN ELİNDEN ÇIKARDI DURUMU İYİ OLAN ÜRETİCİNİN ELİNDE EN AZ 2 YILLIK FINDIK DURUYOR YANİ ANLAYACAĞINIZ FAKİRİ EZ ZENGİNİ ZENGİN ET POLİTİKASI HALA DEVAM EDİYOR BİZİ İTALYANA EZDİRENLER AYRICA EMEKLİLİKTE YAŞA TAKANLAR 31 MARTTA SANDIĞA TAKILACAKLAR
Vatandaş 4 yıl önce
Seçim yaklaşıyor diye film yapıyorlar oylarını alsınlar. Ondan sonra kim düşünür halki
cumayerli 4 yıl önce
fiskobirlik olursa tüccar diye birşey kalmaz eskiden tüccarmı vardı herkes fındığını fiskobirliğe gönderiyordu bir sürü kişide onun sayesinde emekli oldu
fındık 4 yıl önce
Fındığın asıl sahibi Fiskobirlik (yani fındık üreticileri) ama bir avuç fındık Fiskobirliğe teminat karşılığı sadaka olarak verildi!!! elinde kalan son bir kaç gayrimenkulu de alıp kapısına kilit vurmak.!!!
... 4 yıl önce
Fiskobirlik tekrar calismaya baslasa cok iyi olur ama birilerinn ekmegine mani olacak olunca karsi cikar
Adnan 4 yıl önce
Fındık üreticisini mağdur ettiniz ya size oy yok bu saatten sonra ağzınızla kuş tutsanız yaranamazsınız
FINDIKÇI 4 yıl önce
GÜNAYDIN 15 YIL ÖNCE ÖLMEDEN MEZARA KOY ŞİMDİ KEYFİN GELSİN DESTEKLE , CENAZEYİ AYAĞA KALDIRMAYA ÇALIŞ BU İŞLER SADECE TÜRKİYE DE OLUR KİMLER YANILTTI ......
14
açık