banner851

banner614

FİYATA KIZAN DA SATTI

banner619

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Düzce'de 2017 yılı ürünü kabuklu fındık alımları karşılığında bugüne kadar 1,40 milyar TL ödeme yaptığını bildirdi.

banner846
Gündem 23.11.2017, 13:36 23.11.2017, 16:44
3806
banner844

2015-2016 sezonunda fiyattan yana yüzü gülmeyen fındık üreticisi, bu yıl yine umduğunu bulamadı. Tüccarla baş başa kaldıkları için uzun süredir hükümete TMO'yu devreye sokması çağrısı yapan üreticiler, bu sayede fiyatlarda önemli ölçüde hareketlilik bekliyordu. Ancak TMO tarafından 2017 yılı ürünü levant kalite fındığın 10 lira fiyatla alınması beklentileri boşa çıkarsa da Düzceli bir çok üretici, ürününü tüccar yerine ofise teslim etti.

6 Eylül 2017 tarihinden itibaren serbest piyasaya müdahale ederek fındık alımlarına başlayan TMO, fındık alımlarına ilişkin bilgilendirme yapmaya devam ediyor. Düzce Merkez, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı ve Yığılca ilçeleri ürünlerini Düzce REYSAŞ depolarına teslim ederken, Akçakoca ilçesindeki üreticiler ise Akçakoca REYSAŞ depolarına fındıklarını verdi.

Bugüne kadar Düzce'de 44 alım noktasında ürün alımı yapan TMO, üreticilere 1 milyar 40 milyon TL ödemede bulunduğunu açıkladı. Ayrıca üreticilerin fındık alımları konusunda her türlü bilgi ve şikâyeti "TMO Alo Ürün Hattı"na bildirebileceği kaydedildi.
TMO, Giresun kalite fındığı 10,50 lira, levant kalite fındığı 10 liradan alıyor.

Haber: C. ÜSTÜNER
  

Yorumlar (11)
EMİN AKIN 4 yıl önce
GEC BİLE KALINMIŞ FİATLAR AYNEN DEVAM YAZIK OLUYO ÜRETİÇİLERE PAKETTE 60 GRAM FINDIK 7 LİRAYA SATILIYOOOO AYIP BEYLER
GERÇEKCİ 4 yıl önce
Hiç aglamalayın düzceliler ektiginizi biçiyorsunuz :).zamanında sizlere rekor kırdırmak için sizin peşinizde olanlar.ha bu arada ev araba diyrek istikrar oldugunu söyleyen şahıs bir araştır bakalım nakitmi kredi ile mi alınmakta alınanlar
Reco 4 yıl önce
Evet istikrar var.. Huzur var.. güven var..Bu devleti eleştirenlerın cogunun kapısında en az 2 Tane Otomobil.akıllı telefonlar.evlerı katları v.s.. siz bu devleti eleştırmeye devam edın.. asgarı ucretle calışıpda sıfır arabaya bınenlerı cok
İstikrar yorumcusuna ceva 4 yıl önce
Seni tatmin etmediyse o zaman gelen zamlara bak. Üretim olmadan tüketmek nereye kadar. Sen arabaları evleri söylüyorsun da o alınanlar hepsi borç. Sen neyin kafasındasin..
eskiden hiç zam yoktu 4 yıl önce
eskiden hiç zam yoktu dimi.üretim olmadan tüketimi eskiler yapardı.tarihinde hiç bu kadar yerlileştirme yapan hükümet yoktu.uçak,otomobil,helikopter vs yerli olarak üretilme çalışmaları var.sizin gibiler ise sadece dalga geçme çomak sokma p
eskiden 4 yıl önce
o evleri eskiden niye alamıyordun.o arabalara eskiden niye binemiyordun.uçaklara otobüse biner gibi niye binemiyorlardı.eskiden niye beşyıldızlı otellerde tatil yapanlar yok gibiydi.eskiden niye yurtdışına tatile hücum edenler yoktu.
Vatandas 4 yıl önce
Findik 5 mazot 6 euroda 6 olsun hatta findik 4 de olabilir ver mehteriii
İSTİKRAR YORUMCUSUNA 4 yıl önce
sen istikrarı sadece fındıkla mı yorumlarsın.millet park edecek yer bulamadığına göre mantar gibi lüx konutlar yapıldığına göre bir istikrar var.sen anlamak istemezsin o başka.
komiksin 4 yıl önce
evett zam konusunda,m.vekili maaş zamlarında,yolsuzluk konusunda,yandaş kayırma konusunda senin anladığın gibi istikrar var.
Serdar Gürler 4 yıl önce
Senin tuzun kuru belli biz asgari ücrete talim olanlar ne yapsın bu gidişle halk otobüsüne bile binemeyecez al sana istikrar yada senin gibi makarnaya talim etmek istemiyoruz ..
İSTİKRAR 4 yıl önce
1 KASIM 2015 DOLAR 2.80 tl..fındık 13 tl....bugün 8.5 tl fındık. dolar 3.90 TL..ALIN SİZE İSTİKRAR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın