banner851

banner614

GAZETECİ ARDIÇ SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

banner619

Gazeteci ve Uluslararası Sosyal Medya (USMED) Başkanı Mehmet Ardıç, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Danıştay’ın 27.11.1934 tarihli Ayasofya kararını iptal ettiğini açıkladı. Bu kararın iptali ile beraber Ayasofya tekrar ibadete açılabilecek.

banner846
Gündem 08.07.2020, 13:59 08.07.2020, 18:14
3399
banner844

Gazeteci ve Uluslararası Sosyal Medya (USMED) Başkanı Mehmet Ardıç, Ayasofya ile ilgili gündemi sarsacak bir açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Danıştay’ın 27.11.1934 tarihli Ayasofya kararını iptal ettiğini belirten Ardıç,  “ Cami olmalı dedi ve nokta konuldu geri sayım başladı" ifadelerini kullandı.

Öte yandan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Ayasofya'nın 15 Temmuz'da açılma ihtimaline ilişkin, "İnşallah daha önce açılır. Bana sorarsanız bugün açılsın. Şu an yüksek yargıda olan bir iş. İnşallah yargı bu konuda müspet bir karar verir. Ayasofya'nın ibadete açılmasını bekliyoruz." dedi.

Yorumlar (12)
Vatandaş 12 ay önce
Çok Boş Bir Çalışma,Yurtdışındaki Vatandaşlarımıza İbadette Özgürlük Verilmezse Bunun Hesabını Kimse Ödeyemez.Ayasofya Eğer Fatihin Zamanında Cami Kalsaydı Tertemiz Namazımızı Kılıyor Olurduk.Ama Ülkeyi Kurtardı Denen Adamlar Sayesinde Ayasofya Satılmıştır
Yorumsuz.. 12 ay önce
InsAllah en kisa surede acilir. Bu konuda burda kapanir.
duzce duzce 12 ay önce
Mühüm olan insanları camiye getirmek açmak yapmak deil
Düzceli 12 ay önce
YA ALLAH BİSMİLLAH ALLAH CC HAKTIR.... 15 TEMMUZDA açıyoruz inşAllah
Düzceli 12 ay önce
Ayasofyaya bir kez girdim onda da Müze kartı ile girmiştim. Çok zoruma gitmişti. İnşAllah artık ayakkabısız ve ücretsiz girip namazlarımızı kılarız.
Düzceli 12 ay önce
"CHP" denilen oluşum, binlerce yıllık Türk İslam tarihinin kara bir lekesidir, utancıdır. Hiç bir zaman Türklüğü ve İslamı temsil etmeyen harici bir unsur ve hastalıktır. Çok şükürler olsun bu yabancı unsurun verdiği tahribatları tek tek tamir ediyoruz, iyileştiriyoruz. Ayasofyanın tekrar açılacak olması bunun önemli dönüm noktalarından birisidir.
Düzceli 12 ay önce
Türk yargısı dışarıdan emir yada dilek ve temenni ile karar vermez. Ben hakimlerimize sonuna kadar güveniyorum. Bu hakimleri biz dışarıdan getirmedik hepsi türk kanı taşıyor. Hepsi bizim evladımız. hayırlı kararlarını bekliyoruz. Ben inşaAllah tez zamanda açılacağına inanıyorum.
inşallah namazda kılınaca 12 ay önce
bu karar hiristiyan alemine ve içerdeki satılmışlara karşı alınmış büyük bir zaferdir
Oflu Özkan 12 ay önce
sen hiç ayasofyaya gittinmi orada namaz kılmak caizmidir git bir din adamına sor heryer ikon resimleri ile dolu ama olsun biz resimleri alır başka yere taşırızda denilebilir yeni hasankeyf örneğinde olduğu gibi
İMAM GAZİ 12 ay önce
AVRUPADA Kİ CAMİLERİ DE KİLİSEYE ÇEVİRDİKLERİNDE YIRTINMAYIN....
Diyarbakırlı 12 ay önce
Yüce ABD Başkanı ve Batı kükrerse Ankara da temiz don kalmaz
Ali veli 12 ay önce
Sanırım hristiyan olan ulkelerde camileri kilise yapmazlar.taş atma cama atarlar camına
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
parçalı az bulutlu