banner851

banner614

GERİ SAYIM BAŞLADI!

Düzce'nin hava kirliliği kıskacına girmesine az bir süre kala kötü havanın baş aktörü gösterilen ve şehrin neredeyse yarısının kullanmaya devam ettiği kömür, bir kez daha mercek altına alındı. Kömür satışı yapan işyerlerine yönelik denetimleri sıklaştıran zabıta ekipleri, 4 ayrı ekiple satışı yapılan kömürlerin cinsi ve analiz raporlarını inceliyor.

banner619
Gündem 21.10.2016, 15:39 22.10.2016, 16:00
1349
GERİ SAYIM BAŞLADI!

Havalar soğudu, bacalardan dumanlar yükselmeye başladı. Düzce'de hava kirliliğine neden olan ısınma amaçlı kömürün yerine doğalgaza geçilmesine yönelik çalışmalar henüz ete kemiğe bürünmezken, bildik önlemlere başvuruluyor. Konut ve işyerlerinde yakıt amaçlı olarak kömür kullanımının başlaması nedeniyle Düzce’de kömür satışı yapan işyerlerine denetimler sıklaştırıldı. Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Düzce merkezde faaliyet gösteren kömür satışı yapan işyerleri denetlendi. 
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından şehir merkezindeki denetimlere yönelik 3’er kişiden 4 ayrı ekip oluşturuldu. Zabıta müdürlüğü tarafından eş zamanlı olarak fırın denetimleri de yapıldı. Denetimlerde öncelikle işyerlerine yönelik olarak açma ve çalışma ruhsatları değerlendiriliyor. Sonra, katı yakıt satış belgesi, satılan kömürün satış izin belgesi, kömür cinsi ile analiz raporu ve dağıtıcı belgeleri inceleniyor. Eksiklikler konusunda da yasal işlemlerin yapıldığını belirten Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman denetimlerin her yıl düzenli olarak yapıldığını hatırlatarak, 'Ekiplerimiz tarafından belirli periyotlarda denetimler sürdürülecektir’ dedi.

Yorumlar (7)
duzceli 81 5 yıl önce
bence komur yerine dogalgaz tesisat desteklemesi yapilsa ve komur yerine dogalgaz fatura destegi yapilsa daha iyi olur yoksa mumkun degil komurden sehri korumak .
Can . D 5 yıl önce
BELEDIYE HALKIMIZI DÜSÜNSEYDI KALITELI KÖMÜR DAGITIRDI HERSENE ZEHIRLI KÖMÜR BUMU BELEDIYECILIK HE BASKAN YA ADAMGIBI KALITELI DAGIT YADA DOGALGAZ YARDIMI YAPARSIN FATURALARDA
Can . D 5 yıl önce
DÜZCEMIZDE KÖMÜR NERDEN GELDI NEREYE GIDIYO HERSEY BELLI SORUNU CÖZEN YOK YASAKLAYIN BU ADI KÖMÜRÜ SATANADA ALANADA OKKALI CEZAYI VERIN BIDAHAMI SATIYOLAR ALIYOLAR AYNI KISILER SE BU SEFER 3 KATI CEZA KESIN VE SATAN YERIDE TOPDAN KAPATIN GITSIN BAKIN OZAMAN PIS DUMAN KOKU CIKIYOMU ADAMGIBI DENETIM YAPIN BU NEYA HERSENE AYNI HIKAYE DENETIMMIS GECIN BUNU KIMI KANDIRIYONUZ BEN YEMEM BUNLARI ALAN MEMNUN SATAN MEMNUN ISDE BU PIS DUMANMIS ZEHIRMIS SATICIYI IRGALAMAZ SEN CEZAYI KESKI CANINI YAK OKKALI CEZALARI KES
Düzce bitti 5 yıl önce
Derhal organıze sanayıler tarım ılı olan Düzce'den gıtmeli kalkmalı ve nüfusta azalmalı çarpıklıksa bitmeli duzceyı yeşil duzce unvanına kazandıran kurucular Abazalar Çerkezler kurtarın Düzce'yı yıyıcılerden alın Ada'm edın şu ili köyde yasayan bırı olarak ipini koparan merkeze gıdıyo
Xyz 5 yıl önce
Yanlış yerlerde arıyorsunuz hava kirliliğinin sebebini kömür kaynaklı evet ama bayilerde satılan kömür değil devletin dağıttığı yardım kömürlerinden kaynaklanıyor. Bunu denetleyenlerde biliyor ama bir Allahın kuluda çıkıp buna müdahele etmiyor işyerleri denetlenince sözde denetim yapılmış oluyor bizde bu kötü havayı solumaya devam ediyoruz.
Ali 5 yıl önce
Sıkıntı bayilerde satılan kömürde değil. Dağıtılan yardım kömürleri kalitesiz, yardım kömürlerini dağıtan valilik ve belediye depoları denetlensin sorun çözülür.
Serefiyeli 5 yıl önce
Akşamlari KIbrıs sokok ya yanan kömür sanki petrol yanmiş gibi pis kokuyor.nefes alamiyoruz