banner851

banner614

GÜÇLÜ LOBİ FAALİYETLERİ KARŞILIK BULDU

banner619

OSB Genişletme çalışmaları, Islah OSB Yatırımları, Gümrük Müdürlüğü kurulması çalışmaları, altyapı ve üstyapı düzenleme çalışmalarıyla Düzce’deki OSB’ler yeniden hayat canlanırken, Düzce TSO’dan yapılan açıklamada, Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın güçlü lobi faaliyetleri sayesinde yatırımcıların yeni rotasının Düzce olduğu vurgulandı.

banner846
Gündem 19.10.2020, 09:40
1994
GÜÇLÜ LOBİ FAALİYETLERİ KARŞILIK BULDU
banner844

Kamu-Sanayi ve Üniversite Sanayi işbirlikleri konusunda son yıllarda büyük mesafe kat eden Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, OSB’lerin genişletme çalışmaları, Islah OSB çalışmaları gibi birçok konuya da çözüm üretilmesinde etkin rol aldı.

Konuya ilişkin Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’in özellikle büyük şehirlerde gerçekleşen organizasyonlarda lobi faaliyetlerine ağırlık vermesi sonucunda yatırımcıların yeni rotası haline gelen Düzce, ulusal medyada ve kamuoyunda Kamu-Sanayi, Üniversite-Sanayi İşbirliği çalışmaları ile de örnek kent olarak gösterilmeye başladı.

Son olarak yaklaşık  bin kişinin istihdam edilmesi planlanan bir yatırımın Düzce’ye getirilmesi noktasında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile yatırımcıyı ağırlayan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, hemen her platformda nitelikli yatırımcıları Düzce’ye davet ettiklerini ifade etti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bakanlığı döneminde Ankara’da kurmuş olduğu diyalogların yatırımcıların Düzce’yi tercih etmelerinde önemli bir faktör olduğuna değinen Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Valisi Cevdet Atay’ın sanayicilerin tüm sorunlarına birinci elden çözüm üretmesi, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın üniversite kapılarını sanayicilere tamamen açması ile Düzce’nin kısa ve orta vadede sıçrama yapan bir il olacağının işareti olduğunu ifade etti.

Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Alpin Socks Ceosu Murat Bekmezci ve İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Baltacı’yı Düzce’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Tuncay Şahin, yatırım planlamasının kısa sürede gerçeğe dönüşmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.”

Yorumlar (8)
Murat Acar 9 ay önce
Ahhh zamanında gelmek isteyenlere izin verilseydi bugün kimseye ihtiyaç yoktu...
Naim 9 ay önce
Birileri cebini dolduracak birileri tarımı bitirecek
METE 9 ay önce
BETONU BENDEN ALACAKSIN..İNŞAATINI BEN YAPICAM YEMEĞİ BENDEN ALICAKSIN DİYE BAŞLARLAR...SONRADA KAÇAR YATIRIMCI..
Omer 9 ay önce
Düzce belediye başk. Ve ticaret odasının çok güzel bir lobi çalışması öncelikle istanbul sermayesini temsil eden iso nun genel sekreter yardımcısı ve beraberinde istanbuldan bir sanayicinin düzcede fabrika açabilmek için düzceye gelip araştırma yapması bile önemlidir.
düzceli 9 ay önce
fabrika kurmaları güzel bir olay ama düzce gibi birinci sınıf tarım arazisine fabrika yapıyorlar. japonların dediği gibi ekmek biterse makinamı yiyeceksiniz.
duzcelı 9 ay önce
bu devırde yatırımcıyı buldunuzda duzceye getırmesı kaldı
Resul İnan 9 ay önce
altı üstü o kadar BOŞ bir haber metni ki pr mı amaç habercilik mi belli değil
Osman 9 ay önce
Netice var mı netice? Yeni fabrika geliyor mu? Yeni iş geliyor mu?
19°
açık