banner851

banner614

Halk Eğitim Sergileri peşpeşe...

Halk Eğitim’in açtığı birbirinden farklı kursların tamamlanması ile birlikte, kursiyerlerin ürettiği eserler sergilenmeye başlandı.

banner619
Gündem 19.05.2008, 15:00
208
Halk Eğitim Sergileri peşpeşe...

Halk eğitim müdürlüğü’nün değişik yerlerde açtığı birbirinden farklı kursların tamamlanması ile birlikte, kursiyerlerin ürettiği eserler izleyicilerin beğenisine sunulmaya başlandı.

 

Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi’nde düzenlenen Yağlıboya resim kursunda üretilen eserler Halk Eğitim Kültür ve Sanat evi’nde görücüye çıktı. 16 kursiyerin ürettiği 90 tablonun halkın beğenisine sunulduğu serginin açılışını Milli Eğitim İl Müdürü Yusuf Sezer yaptı. Her biri tamamen özgün üretim olan  Natürmort, Peyzaj ve soyut eserlerin görülebileceği sergi üç gün boyunca açık kalacak.

 

Halk Eğitim’in Beyköy belediyesi’nin desteği ile açtığı  biçki dikiş kursu da Beyköy saat kulesinde görücüye çıktı. Beyköy Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz’ın  açtığı sergide, masa takımlarından, el örgülerine, takılara kadar pek çok ürün Beyköylülerin beğenisine sunuldu.  Beyköy Belediye Başkanı Yılmaz,  hanımların kurslarda ürettiği ürünleri ayrı ayrı inceledi.

 

Yorumlar (0)