banner851

banner955

HAYATİ UYGULAMAYI DÜZCE’DE BAŞLATACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 12 Kasım Düzce Depremi’nin yıl dönümünde Düzce’ye gelecek. Bakan Soylu, AFAD mobil uygulamasını da Düzce’den başlatacak.

Gündem 01.11.2021, 17:54 02.11.2021, 17:41
7677
HAYATİ UYGULAMAYI DÜZCE’DE BAŞLATACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki düzenlenen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürleri 2021 Yılı Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu ana kadar 80 ilin afet risk azaltma planlarının tamamlandığını belirterek, "Sadece İstanbul'un planı çalışılmaya devam ediyor, inşallah onu da yılsonuna tamamlamış olacağız." dedi.

Afetlerin neredeyse tüm türleriyle karşı karşıya kalınan iki yıllık bir dönemden geçildiğini söyleyen Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 21. asrın başından itibaren Türkiye adına ortaya koyduğu değişim ve dönüşümün, gerçekleştirdiği devrimlerin, AFAD'ın kendi çalışma biçimine de net bir şekilde sirayet ettiğini vurguladı.

Son iki yılda yaşanan afetlerin, belki de bazı ülkelerin bir asırlık sürede karşı karşıya kalabileceği afet sayısını barındırdığını ifade eden Soylu, "Tüm arkadaşlarımız, kendine ait yükümlülüğü ve sorumluluğu hissedip, plan çerçevesinde hemen arkadaşlarıyla beraber gerek arama kurtarmada gerek daha sonraki çalışmalarda ciddi bir katkı ortaya koymuşlardır." dedi. Dünyada yaşanan afetlere işaret eden Soylu, "Pandemiyi dünyayla beraber yaşadık. Afetsellik artıyor ve bunu dünyayla beraber yaşıyoruz. İklim dengesizliklerinin sonuçlarıyla dünyayla beraber yüzleşiyoruz. Hatta selleri ve orman yangınlarını Avrupa ülkeleriyle ve Amerika ile birlikte yaşıyoruz." dedi.

12 Kasım’da Düzce’ye geliyor

AFAD Mobil uygulamasını çok kısa sürede devreye alacaklarını bildiren Soylu, çalışmanın altyapılarının bittiğini, şu anda birtakım denemelerinin yapıldığını belirtti. Bakan Soylu, "Bu uygulamanın, çalışan her cep telefonunda olmasını istiyoruz, hedefimiz budur." dedi. İçişleri Bakanı Soylu, “ İnşallah 12 Kasım Düzce Depremi’nin yıldönümünde Düzce’de birlikte olacağız. Burada AFAD Mobil uygulamamızı ilk kez başlatmış olacağız” dedi.

(AA / Öncü Haber Merkezi)

Yorumlar (7)
Osmanlı torunu 1 yıl önce
Adam gibi adamlar yönetimde, Rotschildlerin halki her zamanki gibi taş çamur atmaya devam edecekler.
The Uzun Mustafa 1 yıl önce
EBA,HAYAT EVE SIĞAR şimdide AFAD her telefonda olmalıymış sonrada cep telefonuna lüks derler pehh.
Hasret 1 yıl önce
gel ve buraya yerleş sensiz hayatın tadı olmuyor
Aa 1 yıl önce
Temmuz'da uçacaktık hani?
Aa 1 yıl önce
Ne işe yarar bu uygulama? Açık söyleyeyim, ortam dinlemesi mi yapacak? Ben şahsen güven duymuyorum.
Halk.. 1 yıl önce
Çok lazimdi
Madur 1 yıl önce
Merak ettim düzceye gelirse doğal gaz elektirik veya akar yakıt mı ucuzlayacak yoksa enfilaksin mu düşecek ?
Yeni Sayımız