banner851

banner614

HEDEF VARLIKLI TURİST!

banner619

Turizm sektörünün Düzce’deki durumu masaya yatırıldı. TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Başkan ve üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda değerlendirme yapan Düzce Valisi Zülkif Dağlı “Artık söz değil icraat ve faaliyet zamanıdır” diyerek Rus ve Alman turisti çekme düşüncesinin gerçekçi olmadığını, hedefin varlıklı turist olduğunu söyledi.

banner846
Gündem 05.04.2017, 17:57 07.04.2017, 11:17
1473
banner844

Düzce’de Turizm ve Turizm yatırımları Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’da yapılan genişletilmiş toplantıda enine boyuna tartışıldı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Aytekin Şahinbaş, Genel Sekreter Adnan Turan, Yönetim Kurulu Üyesi Levent Yüzgeç ile Denetleme Kurulu Üyesi ve Düzce İl temsilcisi Yusuf Taşhan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Özcan Budak başta olmak üzere ilçe kaymakamları, turizm acente sahipleri ve turizm yatırımcıları hazır bulundu.

Kültür ve Turizm İl müdürü Özcan Budak’ın sunumu ile başlayan program, TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Denetleme Kurulu Üyesi ve Düzce Temsilcisi aynı zamanda Düzce Turizm Derneği Başkanı Yusuf Taşhan’ın açış konuşmasıyla devam etti.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN FATİHA
Şehitlerimiz için Fatiha okunmasını sağlayarak konuşmasına başlayan Yusuf Taşhan, TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Toplantısının Düzce’de yapılmasının yararı ile Başkan Aytekin Şahinbaş ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Düzce’de bulunmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, Düzce’nin turizmde mesafe alması gereken bir il olduğuna dikkat çekti.

VALİ DAĞLI:”KONUŞMA ZAMANI GEÇTİ”
Yapılan sunum ve konuşmaları dikkatlice dinleyen Vali Zülkif Dağlı, avantajların ortada olduğunu belirterek başladığı sözlerinde konuşma devrinin bittiğine dikkat çekerek “hedef kitlenin” belirlenerek çalışmalara başlanması gerektiğini dile getirdi. “Rus turisti, Alman turisti çekeceğiz dersek yalan olur” diyen Vali Dağlı, körfez ülkelere yönelik tanıtım ve yatırım için çaba gösterilmesi gerektiğini savundu.
 
DUBAİ’YE TURİZM FUARI’NA GİDİYORUZ
Körfez ülkelerine yönelik tanıtım faaliyetleri için bir araya gelinmesini öneren Dağlı turizm konusunda Dubai’ye Turizm Fuarı’na gidilerek Düzce’nin özellik ve güzelliklerinin tanıtılacağını belirtti. ”Oradaki yatırımcıları buraya çekmemiz lazım” diyen Dağlı: ”Bizim hedefimiz varlıklı olan turist” dedi.

“GÖLLER ŞELALELER KENTİ DÜZCE”  
TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Aytekin Şahinbaş’ta uzun zamandır Düzce’ye bir çok kez tur tertiplediğini belirterek Düzce’nin özelliğini “Göller ve Şelaleler Kenti Düzce” sloganıyla tanıtılmasını önerdi. Efteni Gölü etrafının temiz tutulmamasının hiç Düzce’ye yakışmadığını aktaran Şahinbaş, yetkililerin harekete geçmesini istedi.
 
 
 
 
 

Yorumlar (14)
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
SORU ŞU: TURİST NE İSTER?
CEVAPLARI DÜZCE'DE VAR MI?
TURİSTLERİN YAYGIN OLARAK TERCİH ETTİĞİ BİZİM COĞRAFYA VE İKLİMİMİZDE OLAN YERLERE BAKALIM ONLARIN YAPTIKLARINI YAPALIM...
Aykut 4 yıl önce
Sadece boş laf.
yılmaz şahin 4 yıl önce
bu haber için teşekkür ediyorum. bizleri bunun gibi toplantılara çağırmıyorlar. sayenizde böyle bir gerçeği öğrenmiş olduk. valimize ve haber için sizlere sağolun diyorum.
Muhtar 4 yıl önce
cek-cak-cuk gibi söylemleri 50 yıldır dinliyoruz. İcraat YOK. Sn. Valim doğru söylüyor.Rus kızlar ve Almanlar gelmesin bizi bozar. Araplar paralıdır. İyi gelir.
Sahipsiz Düzce 4 yıl önce
Asıl olması gereken Başkanlarımız, vekillerimiz, meclis üyelerimiz iş bitirici yatırımcı getirecek olanlar neredeler? Düzcenin kıymetini ve değerini düzceliler anlayıp bilmedikçe turizmde tarımda sanayide hak ettiği yere gelemez düzce
kamudan başka kimseden de 4 yıl önce
siyasilerden yıllardır zaten bi hizmet yok turizme, anca boş yere söz verip -ecek -acak'larla zaman geçirdiler, bu ana dek gelen valilere sahip çıkamayıp sürekli değiştikleri için işler ve projeler hep yarım kaldı
DÜZCELİ 4 yıl önce
Sayın Valim ben 50 yaşına geldim 50 yıldır aynı kelimeleri gelen söylüyor giden söylüyor. Düzce de bu işi yapanlara bir sorun bakalım yaylaların kaçında elektrik var, kaçının yolu düzgün. Adamcılığın olduğu bir yerde zor be Valim.
Doğan 4 yıl önce
Vali bey olayı görmüş,herkes konuşuyor ama icraat sıfır, artık iş yapalım diyor,yönetimi harekete geçirmeye çalışıyor ama bürokratlarla iş yürümez. Yatmayı boş toplantılarda fotoğraf çekilmeyi suya sabuna dokunmadan maaş almak daha kolay.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın