banner851

banner955

HÜKÜMET ‘HADIM’ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarına ilişkin düzenlemeyle ilgili konuşan Hükümet Sözcüsü Bozdağ, “Hadım yasal dayanağa kavuşturulacak. Bu tür eğilimi olanlar bazı mesleklerden yasaklanacak” dedi.

Gündem 05.03.2018, 17:05 07.03.2018, 09:45
1900

Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. Çankaya Köşkü'ndeki toplantının ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, açıklamalarda bulundu.

Çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarına yönelik düzenlemeyle ilgili bilgi veren Bozdağ, “Cezalar artırılmakta, caydırıcılık yükseltilmektedir. Önleyici tedbirler yaygınlaştırılmaktadır. Halk arasında hadım olarak bilinen konu yasal dayanağa kavuşturulmaktadır” diye konuştu.

“Cezalar artırılacak; hadım yasal dayanağa kavuşturulacak”
Bozdağ konuşmasında ifadelere yer verdi:

“Başbakan Yardımcımız Sayın Recep Akdağ, çocukların istismarının önlenmesine dönük çalışmalar hakkında Bakanlar Kurulumuza bir bilgilendirme yapmıştır. Bakanlar Kurulumuzda konu enine boyuna müzakere edilmiştir. Bakanlar Kurulumuz bazı tavsiyelerde bulunmuştur. En kısa sürede detaylar paylaşılacak. Cezalar artırılmaktadır. Halk arasında hadım olarak bilinen konu yasal dayanağa kavuşturulmaktadır. Suçluların cezalarının infazından sonraki süreçte de takibi zorunlu hale getirilmektedir. Adres bilgileri güvenlik birimlerine olacak ve bunlar hayatları boyunca kontrol altında olacaklardır. Risk araştırmaları yapılacak, her yıl tekrar edilecek. Kamuda ve özel sektörde bu suçlarla yargılanan ve ceza alan kişiler, özel sektörde çalıştığı kuruma da bilgilendirme yapılacaktır.” (Kaynak: haberler.com)

banner844
Yorumlar (4)
Halk 5 yıl önce
Çok geç alınmış kararlar bunlar artık istismar haberleri duymak istemiyoruz
üç kuruşa 5 yıl önce
üç kuruşa onla bunla düşüp kalkan bekarlara ve bazı dullara ne ceza verilecek yaşları 18 20 ama maşAllah kızlarımıza evli bekar farketmiyor namus yok
Sapıkları susturun. 5 yıl önce
6 yaşında 9 yaşında cocuğun evlenebileceğini söyleyen Hoca bozuntularını susturun. Kuran kursunda çocuklara tecevüz eden sözde hocaları ömür boyu tıkın içeri, hadi görelim...
hsn 5 yıl önce
o ilacı beyinden verin de aşağı inerken bir kaç yeri daha hadım etsin...
21
açık