banner851

banner955

İŞ İNSANI EMRE AYCAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İş insanı Emre Aycan, 22 Ekim’de yapılacak Ticaret Borsası Seçimleri’nde yönetim kurulu başkanlığına aday olduğunu düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Borsada yönetimin 24 yıldır değişmediğine dikkati çeken Aycan, “Artık değişimin zamanının geldiğini düşünüyoruz. Hedefimiz; şeffaf ve adil bir yönetim anlayışını hâkim kılmak. Fındığın katma değerini arttıracak öncü bir kurum olmayı istiyoruz.” dedi.

Gündem 13.10.2022, 13:30 13.10.2022, 17:16
3174

Düzce Ticaret Borsası’nda seçim heyecanı başladı. 22 Ekim’de gerçekleştirilecek borsa seçimleri öncesi yönetime talip olanlar adaylıklarını bir bir açıklıyor. Düzce Ticaret Borsası Başkanlığı’na aday olan iş insanı Emre Aycan, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında değişimin gerekliliğine işaret etti.

 “Değişimin zamanı geldi”

İş insanları İsmail Bayrak, Musa Kaya, Necmi Işık ve Hasan Levent’le birlikte borsa yönetimine talip olduklarını açıklayan Aycan, yaptığı konuşmada, “Düzce Ticaret Borsası, Bolu ve Zonguldak’ı da kapsayan bölgesel bir kuruluştur. Ben ve arkadaşlarım değişim hedefiyle yola çıktık. Borsamızda yönetim 24 yıldır değişmedi. Mevcut borsa yöneticilerine bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür etmek istiyoruz. Ancak artık değişimin zamanının geldiğini düşünüyoruz.” dedi.

 “Hedefimiz; şeffaf ve adil bir yönetim anlayışını hâkim kılmak”

Yönetim değişikliğinin, Ticaret Borsası’na, Düzce’ye ve bölgeye faydalı olacağına inandıklarını belirten Aycan, “Borsa üyelerinin de değişimi istediğini ve bu yönde bir iradeyi ortaya koyduklarını görüyor ve anlıyoruz. Hedefimiz, öncelikle Ticaret Borsası’nda şeffaf ve adil bir yönetim anlayışını hâkim kılmak, üyelerimiz ve toplumla sağlıklı bir iletişim kurmaktır.” diye konuştu.

“Fındığın katma değerini arttıracak öncü bir kurum olmayı istiyoruz”

Aycan, şöyle devam etti: “Malum olduğu üzere ticaret borsaları, borsaya dâhil başta fındık, tahıl ürünleri gibi gıda maddelerinin alım satımı ve borsada oluşan fiyatlarının tespit, tescil ve ilânı işleriyle meşgul olmak üzere kurulan kamu tüzel kişiliğine sahip kurumlardır. Üyelerimize yönelik inovasyon projelerini hayata geçirmek, tarımda verimliliği ve karlılığı arttırmak hedeflerimiz arasındadır. Düzce ilinde tarım ve hayvancılık sektörünün gelişimi başta olmak üzere, ilin kalkınması ve istihdamın arttırılmasında aktif rol oynamak, önümüzdeki yıllarda üretimde akıllı tarımcılık uygulamalarıyla bölge fındığının katma değerini arttıracak öncü bir kurum olmayı hedefliyoruz.”

Ticaret Borsası Başkan Adayı Aycan, borsanın hizmet kalitesinin geliştirilmesi ve bölgesel kalkınmaya destek veren bir sivil toplum kuruluşu olması için çaba göstereceklerinin altını çizdi.

Emre Aycan kimdir?

İş insanı Emre Aycan, 1995 yılında doğdu. İlk ve orta dereceli okul tahsilini Düzce’de tamamladıktan sonra üniversite lisans eğitimini ABD’nin Cambridge College’de işletme ve ekonomi üzerine tamamladı. Daha sonra Türkiye’ye gelen Aycan, aile şirketinde sırasıyla proje geliştirme, proje yönetimi ve satın almadan sorumlu yönetim kurulu üyeliği yaptı. Halen aile şirketinde yönetim kurulu başkanvekilliği görevini sürdüren emre Aycan, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Yorumlar (4)
Ali 2 ay önce
Demekki herşey yolunda 24 yıldır
Murat Öner 2 ay önce
Tebrik ederim. Seçimde başarılar dilerim.
SİNAN AYDIN 2 ay önce
BAŞARILAR DİLİYORUM.ALLAH MAHCUP ETMESİN.RABBİM YOLUNUZU AÇSIN İNŞAALLAH.
yorumsuz 2 ay önce
siz birini övüyorsanız orada bir sıkıntı var. birini de kötülüyorsanız biliyoruz ki o kişi güzel işler yapıyor diye düşünüyorum