banner851

banner955

İşçi Atama Krizinde Gelişmeler

15 ay önce Organize Sanayi Bölgesi'nde bir fabrikada yaşanan işçi atama krizinde gelişmeler yaşandı. Son varılan noktada Deri-İş Sendikası yetkilileri, fabrika ile imzalanan protokole uyulmadığı yönünde şikayetlerini dile getirdi.

Gündem 10.10.2009, 20:44
188
           İşçi Atama Krizinde Gelişmeler

24 Ağustos'a kadar işveren tarafından işten atılan işçiler fabrika önünde işe geri alınmak için eylem yaparken, bu tarihte sendika ile işveren arasında yapılan anlaşma ile 6 işçi geri alındı ve anlaşmaya varıldı. Fabrika ile Deri-İş Sendikası arasında yapılan protokol gereği 6 işçinin daha işe geri alınması kararlaştırılmıştı. Ancak Sendika tarafından dün yapılan açıklama da, fabrika ile imzalanan protokole rağmen sıkıntıların çözülmediği, ciddi sorunların hala yaşandığı belirtildi. Fabrikanın protokole uyması için tüm girişimlerde bulunduklarını söyleyen sendika yetkilileri,
“ Kendilerine iletilen sıkıntıların giderilmemesi ve işçilerin sendikalaşmasının önüne engeller koyulması ve baskıların devam etmesi halinde, sendika karşıtlığını teşhir etmekten sakınmayacağımızı belirtmek isteriz.” diyerek, sendika olarak fabrikayı, çalışanların sendikal haklarına saygılı bir işyeri olarak dünyaya tanıtılmaya hazır olunduğunu belirtildi.

banner844
Yorumlar (0)
19
açık