banner851

banner614

İŞÇİLERLE İLGİLİ YENİ GELİŞME

banner619

Aralarında Akçakocalı Metin Toraman’ın da bulunduğu Irak’ta Kaçırılan 18 Türk işçi için yeni gelişmeler yaşandı. Irak Dışişleri Bakanlığı, ülkede kaçırılan Türk işçilere ait ilk ipuçlarına ulaşıldığını bildirdi.

banner846
Gündem 04.09.2015, 09:20
3338
 İŞÇİLERLE İLGİLİ YENİ GELİŞME
banner844
Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Cemal, "Savunma ve İçişleri Bakanlıkları, Muhaberat ve Haşdi Şabi (Halk Toplulukları) komutanlığını kapsayan emniyet birimleri bizimle sürekli iletişim halindeler. Bize konuya ilişkin ilk ipuçlarına ulaştıklarını bildirdiler. Gelecek günler içinde kaçıranlara ve tutuldukları yere ulaşmamız mümkün olabilir" dedi.
Cemal, "Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, Türkiye Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı'yla görüşmesinde Irak hükumetinin ve emniyet güçlerinin ciddiyetini ve kararlılığını bildirdi. Öyle görünüyor ki bazı kesimler Irak-Türkiye ilişkilerini hedef almak istiyor. Irak buna izin vermeyecek" diye konuştu.

'ADAM KAÇIRMA TERÖRDEN FARKLI DEĞİL'

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı'yı kabul etmişti. Görüşmede Caferi, bakanlığın, olayın faillerine ilişkin emniyet güçlerinin yürüttüğü soruşturmaları takip ettiğini söylemişti. Caferi, Irak'ın bu konudaki çalışmalarını arttırma ve istihbarat paylaşımı konusunda gecikmeyeceğini belirterek, adam kaçırmanın Irak'taki terörden farklı bir şey olmadığını vurgulamıştı.Öte yandan Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ise Irak'ta kaçırılan 18 Türk vatandaşının sağlık durumlarının iyi olduğunu, kaçıranların PKK ya da IŞİD olmadığını söylemişti.
Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu