banner851

banner614

İSRAİL’E TEPKİ ÜZERİNE TEPKİ YAĞIYOR

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Düzce şubesi , İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarını kınadı. Yapılan açıklamada İsrail polisinin saldırıları kabul edilemez olarak nitelendirilirken, “İsrail’in bu tür uygulamalarını nefretle kınıyor, vicdanını kaybetmemiş uluslararası camiayı ve Müslüman devletleri bir an önce önlem almaya ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz.” denildi.

banner619
Gündem 11.05.2021, 15:59 11.05.2021, 17:54
698

İsrail’in Filistin’de masum Müslümanlara karşı sergilediği alçak saldırılara bir tepki de Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Düzce şubesinden geldi. HUDER’den yapılan açıklamada İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ibadet etmek için gelen vatandaşlara karşı sergilediği şiddet olaylarının son bulması istendi.

Açıklamada, “Bugünlerde Mescid-i Aksa'da yaşananlar, sadece temel inanç ve özgürlüklerin kısıtlanması anlamına gelmemekte; İsrail'in, yine terör ve güvenlik bahanesine sığınarak özelde Mescid-i Aksa, genelde de Kudüs'ün bütününü kendi topraklarına katma, bölünmez ve birleşmiş başkenti yapma hedefinde devam ettiğini göstermektedir. Bu açıdan Mescid-i Aksa'da Müslümanların ibadet etme özgürlüklerinin kısıtlanması çabalarının ve ibadet için gelenlere sık sık, terör ve güvenlik bahanesiyle, öldürmeye kadar giden şiddete dayalı fiili müdahalede bulunulması gibi davranışların en kısa zamanda bitirilmesi gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

“İsrail’in bu tür uygulamalarını nefretle kınıyoruz”

Bölgedeki barış ve istikrarın sağlanması gerektiği vurgusunun yapıldığı açıklamada, “Hukuki Araştırmalar Derneği, bölgede barışın ivedilikle sağlanmasının en temel yollarından birisinin Filistin Devleti'nin dünyada tam anlamıyla tanınması ve haklarının iadesi olduğunu, İsrail'in 1967'den beri işgal ettiği Doğu Kudüs'teki işgal ve iskân politikasının bir an önce bitirilmesinin zorunluluğunu ve nihai olarak İsrail'in Harem-i Şerif'in kutsiyetine ve tarihî statüsüne saygı göstermesinin insani ve hukuki bir yükümlülük olduğunu, İslam coğrafyasına ve dünya kamuoyuna duyurmayı bir görev bilmektedir.” denildi. 

Mesajın son kısmında ise İsrail’in masum vatandaşlara karşı sergilediği vicdansız tutum kınanırken “Vicdanını kaybetmemiş uluslararası camiayı ve Müslüman devletleri bir an önce önlem almaya ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz.” cümlelerine yer verildi.

HABER: M.KİLELİ

banner844
Yorumlar (5)
duzcelı 5 ay önce
akp den hıc bır sey olamayacaksın ugrasma ..su uygur ıcınde bı acıklama yapsana..yapamazsın
Seyfi 5 ay önce
Nedir sizin bu öne çıkma merakınız ,çekilin artık oturun evinizde ,işininiz gücünüz ön planda olmak. Sahi siz Erdoğan ailesinden dolayımı Yeşilay başkanıydınız.
nsm 5 ay önce
ayni tepkiyi uygur türkleri icin niye vermiyorsunuz? onlar asagilik bir irk mi?
samimi olun, samimi. tribünlere oynamayin.
ERAY 5 ay önce
HUDER NEDİR YA...BIRAKIN BU MEDYATİK ADAM OLMA HEVESLERİNİ
YAVUZ0881 5 ay önce
Millet olarak ne kadar palavracı olduk be kimse bizi tutuyor mu neymiş kahrolsun israil kimsenin kaydolduğu yok neden her seferinde söylemden başka bir şey yapılmıyor eylem noktasında madem süper güçüz ya güya neden gereken cevap verilmiyor sahada harp meydanlarında bu şerefsiz israile karşı her zaman aynı taran vAllaha ben bıktım bu söylemlerden artık sahada eylem yapmak lazım.israil terör devletine karşı