banner851

banner955

İZİNSİZ YAPILAN TADİLATA ZABITA ENGELİ

Aziziye Mahallesi’nde bulunan Genç Sitesi’ndeki bir işyerinde sabahın erken saatlerinde başlayan izinsiz tadilat çalışmaları, site sakinlerini ayaklandırdı. İhbar üzerine siteye gelen Düzce Belediyesi zabıta ekipleri tutanak tutarak, izinsiz tadilat çalışmalarını durdurdu.

Gündem 10.06.2020, 12:41
4782
İZİNSİZ YAPILAN TADİLATA ZABITA ENGELİ
banner1032

Olay, bu sabah saatlerinde Aziziye Mahallesi 1054. Sokak Genç Sitesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, sitede faaliyet gösteren bir işletmeci, imar izni olmadan işyerinin duvarını yıkarak, tadilat çalışmalarına başladı.

Sabah büyük bir gürültü ile uyanan site sakinleri, aşağıya inerek işyeri sahibi ve çalışmaları yürüten işçilere tepki gösterdi. İşyerinde yapılan tadilatın yasalara uygun olmadığını söyleyen site sakinleri, durumu Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tutanak tutarak çalışmaları durdurdu.

Konu ile ilgili Öncü mikrofonuna konuşan site sakini Adnan Ceylan, “Sabah büyük bir gürültü ile uyandık. Aşağıya indiğimizde, söz konusu işyerinin duvarının yıkıldığını gördük. Aşağıya inerek duruma tepki gösterdik. Bizim binada hasta olan ve yaşlı insanlarımız var. Bu tadilat çalışması yasalara uygun değil ve İmar Planına aykırı. Bu nedenle yasal hakkımızı arıyoruz. Bu tadilat çalışmasını yaparken de site sakinlerinden izin almadılar. Bu nedenle biz de Düzce Belediyesine şikâyette bulunduk.” dedi.

banner844
Yorumlar (13)
Düzce de komşuluk değeri 2 yıl önce
Aynı komşulardan eski SEDAŞ binasında var. Hemde o komşu eğitimci. Ne eğitecekse artık...
SAKİN SİTE SAKİNİ 2 yıl önce
ASABİ'YE CEVAPTIR.
İzinsiz ve rızasız yapılan her iş hakka girmektir. İş yeri sahibine site sakinlerinin rızası olmadığı bildirilmiştir. Ancak akıllı geçinen iş yeri sahibi buna rağmen İZİNSİZ VE SİTE SAKİNLERİNİN RIZASI OLMADAN iş yapmaya kalkmıştır. Görüldüğü üzre de gereği yapılmıştır. Bilip bilmeden yaptığınız yorum kaçak iş yapan kişiye destek mahiyetinde olduğundan olası bir adli gelişmede "Haklı olanı haksız göstermeye çalışma, halkı kin ve nefret duygusuna yönlendirme" suçlamalarıyla dosyaya eklenecektir.
Bu işler klavye kahramanlığıyla yürümez.
Kanunlara göre haklı olanın hakkını arayanın yanında olmayı deneyin. İnanın hiç zor değil.
Sakin site sahibine cevap 2 yıl önce
Hakkı, hukuku, yasaları iyi biliyorsanız bu iş için siteden izin almaya gerek olmadan imardan tadilat projesi çizilerek onaylatıp duvarı kırabileceklerinide biliyorsunuzdur sanırım !!
Düzceli 2 yıl önce
Düzce merkezde ekim ayının sonunda iş yerimizin faaliyetine son verdik. Sebebi de çok sevgili insan dostu bina sakinlerimizdir. 18hisse bulunan binamızda 17 hissenin rızasını ve imzasını almayı başardık fakat içlerinden bir tanesi ( tane diye hitap ediyorum) karşı çıktı. Okuduğunuzda diyeceksiniz bende izin vermem felan filan ama durum oyle değil.Tente yapılacaktı binanın önüne. Her yerde gördüğünüz açılır kapanır bir tente. İzin vermeyen kişinin dairesiyle de alakası yoktu. Tentenin önünde dairesi bulunan komşumuz ilk imza atıp izin veren kişiydi. 1 sene efsane şekilde zarar etmemize sebep oldu. Allahım büyük. Kiminle ne zaman ne şekilde karşılaştıracağı belli olmaz. Umarım vicdanın rahattır. Düzce üniversitesinde güzel güzel eğitim veriyorsundur. •Şerefli insan ahlaklı bir insandır.
Asabi 2 yıl önce
Yazıklar olsun. toplumun geldiği hale bakın! şimdi bu insanlar komşular, birbirlerinin yüzüne nasıl bakacaklar?hastanın varsa şikayetçi isen inersin konuşursun Medeni insanlar gibi işini halletmeye çalışırsın. Büyük görgüsüzlük
AVUKAT 2 yıl önce
İş yeri sahibine site sakinlerinin rızası olmadığı bildirilmiştir. Buna rağmen izinsiz ve kaçak olarak yıkıma başlamışlardır. Bu nedenle de gereği yapılmıştır. Ayrıca " Haklı olanı haksız göstermeye çalışma, halkı kin ve nefret duygusuna yönlendirme" içeriğine sahip yorumunuz olası bir adli gelişmede dosyaya eklenecektir. Ayrıca kullandığınız "görgüsüzlük" sözcüğü hakarete girmekte ve Tazminat hakkı doğurmaktadır. Size tavsiyemdir bir olay hakkında bilgi sahibi değilseniz klavye kahramanlığı yapmaya kalkışmayın.
Vatandaş 2 yıl önce
Yaptıkları imara aykırı .Komşuluk bişey yok.Sen aşağıdan yukarıya doğru okumussun. Birde yukardan aşağı oku.
Düzceli 2 yıl önce
Zaten 4 taraftan mütahit çıkmayı yapmış, duvarı indirip bi de kolon kestiniz mi tamamdır bu iş..Hiç akıllanmayalım...
Serdar 2 yıl önce
Hakkını arayan savunanlara selam olsun.
Mahalleli 2 yıl önce
Nusrettin Mh.323. sokakdaki Albayrayoğlu Apt.nın arkasına çıkma yapmışlar.Tam İmamhatip Lisesi karşısı.No:1..Neden göz yumuluyor.Adam 3 m.mesafeye neredeyse ev yapmış.Bende yapmaya kalktım hemen Belediyeden geldiler.İmar Müdürü veya kim karışıyorsa göreve davet ediyorum.
NUSRETTİNLİ 2 yıl önce
BENİM EVİME BELEDİYE GÖREVLİLERİ ZABITALAR GELİYOSA SANA NEDEN GELMİYOR..BEĞENMEYEN VATANDAŞ.gÜCÜNEMİ GİTTİ.bANA BELEDİYE KURALLARI GEÇERLİYSE SANADA GEÇERLİ OLMALI.nERDEN BU TORPİL..
İZLEYİCİ G.Ş 2 yıl önce
MUSTAFA USTA VE EKİBİ SAĞLAM KALİTELİ İŞLİKLERİ VAR . ERKEN KALKAN ERKEN YOL ALIR. İŞ YAPAN DEĞİL İŞ VEREN İZİN ALMALIYDI EKİBİN BENCE TEK SUÇU İŞİNİ YAPMAK OLMUŞ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık