banner851

banner955

JANDARMA ÜNİFORMASI DEĞİŞTİ

178. yaşını kutlayan Jandarmanın üniforması değişti. Haki renkten vazgeçilerek kıyafetler daha sivil hale getirildi. Artık mavi ve lacivert renklerin ağırlıkta olduğu üniformalar giyilecek.

Gündem 14.06.2017, 12:31 14.06.2017, 16:01
2439
Jandarma'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanmasıyla birlikte askerlerin kıyafetlerinde de değişikliğe gidildi.

15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sonrası Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, tüm işlemleriyle İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak göreve yapacağı kararının ardından bu kapsamda üniformaların da değişeceği gündeme gelmişti. Bu doğrultuda jandarmanın kılık-kıyafeti İçişleri Bakanlığı tarafından yeniden belirlendi. Jandarma memur statüsünde sayılarak kıyafeti askeri kamuflajdan ayrıldı ve daha sivil bir hale getirildi. Ayrıca kıyafet değişikliğinde haki renkten vazgeçilirken, mavi ve lacivert renkleri kullanıldı.

Jandarmaların askerlerden ayrılması için kullanacakları yeni kamuflajların fotoğrafı ortaya çıktı. Bir dönem Düzce'de de görev yapan Albay Mustafa Erdem, sosyal medya hesabından giydiği yeni üniforma ile fotoğraflarını paylaştı.


Haber: C.ÜSTÜNER
banner844
Yorumlar (4)
düzceli 5 yıl önce
Darısı o dandik polis üniformalarının başına...
Düzceli 5 yıl önce
Gelişmiş ülkelerde taşra bölgesine bakan polis birimleri ile şehir merkezine bakan polis birimlerinin üniformalarının farklı olmasına rağmen aynı renk tonları kullanılır ki devlet otoritesinin tek olduğu hatırlansın. Üniformalar güzel olmuş
murat 5 yıl önce
Üniforma ile kep birbirini ancak bu kadar tamamlaya bilirdi. ben beğendim ve tam puan veriyorum. iyi olmuş güzel olmuş hoş olmuş
Serkan TOZ 5 yıl önce
Bu üniformaya bu kep çok anlamlı olmuş karar verenleri tebrik ederiz.