banner851

banner955

JANDARMA’DAN FINDIK KANTARLARINA SIKI DENETİM

Düzceli fındık üreticisinin, bir yıl boyunca emek vererek büyük umutlarla hasadını beklediği fındığına kantar hilesi yaparak göz koyan fırsatçılara göz açtırmayan Jandarma Ekipleri, yaklaşan fındık hasadı öncesinde Düzce’de bulunan fındık kantarlarında sıkı denetim gerçekleştiriyor.

Gündem 09.08.2022, 15:20
1738
JANDARMA’DAN FINDIK KANTARLARINA SIKI DENETİM
banner1032

Neredeyse her yıl, tartıda hile yaparak fındık emekçilerinin alın terine göz koyan dolandırıcılara karşı Düzce İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, sıkın denetimler yaparak göz açtırmıyor.

Bilindiği üzere, çiftçinin gecesini gündüzüne katarak büyük emek ve alın teriyle üretip, ailesinin geçimini temin ettiği, çocuklarının eğitim masraflarını karşıladığı fındık üzerinden kirli oyunlar çevirmeye kalkanlar var.

HIZLICA TARTIP KİLOYU EKSİK GÖSTERİYORLAR

Bir şekilde aceleye getirerek, hızlı bir şekilde tartarak üreticinin tartıyı takip etmesine bile imkân bırakmadan eksik tartıp fındığın gramajını düşürerek daha düşük ücretle fındığı satın almış oluyorlar.

BU YIL JANDARMA SIKI ÖNLEMLER ALDI

Düzce İl Jandarma Ekipleri, geçtiğimiz yıllarda yaşanan bu tür olaylara fırsat vermemek için bu yıl Düzce’de işi sıkı tutuyor.

Merkez İlçe ve Köylerde hem fındık kantarlarında denetimlerini sıklaştıran Jandarma Ekipleri aynı zamanda üreticileri de kendi fındığını kendisi tartması konusunda uyarıyor.

Sezon boyunca denetimlere devam edeceğini kaydeden Düzce İl Jandarma Komutanlığı, olası bir düzenbazlık girişiminde çok ağır yaptırımlar uygulanacağı konusunda kantarcıları uyarıyor.

banner844
Yorumlar (1)
EVET 1 ay önce
bu iş zabıta ve sana yi ticaret bakanlının işi jandarmanın deyil herişi askere polise yuklemeyin
18
kapalı