banner851

banner614

“KARARI YARGITAYA TAŞIYACAĞIZ”

banner619

Nisan ayında yeni infaz düzenlemesi kapsamında cezaevinden çıkan Alaattin Çakıcı, üç yıl önce silahlı saldırıya uğrayan yeğeniyle ilgili davada, "tasarlayarak öldürmeye azmettirmeye teşebbüs" suçundan 17 yıl hapis cezasında çarptırıldı. Konu ile ilgili Alaattin çakıcının avukatından açıklama geldi. Çakıcı’nın avukatı Gökhan Kılıç, kararı Yargıtay’a taşıyacaklarını ve henüz kesinleşmiş bir cezanın olmadığını aktardı.

banner846
Gündem 10.10.2020, 16:53
6918
“KARARI YARGITAYA TAŞIYACAĞIZ”
banner844

Nisan ayında yeni infaz düzenlemesi kapsamında cezaevinden çıkan Alaattin Çakıcı’ya yeğeni Adem Çakıcı’nın silahla yaralanmasına ilişkin olarak 17 yıl hapis cezası verildi. Konu ile ilgili Çakıcı’nın avukatı Gökhan Kılıç, müvekkilinin 18 hastalığının bulunması nedeniyle ifade veremediğini ifade etti. Alınan kararın Çakıcı’nın ifadesine başvurulmadan alındığını kaydenen Kılıç, kararı Yargıtay’a taşıyacaklarını ve henüz kesinleşmiş bir cezanın olmadığını aktardı.                                                                                                                                                    

                                      

ALAATTİN ÇAKICI’NIN AVUKATI GÖKHAN  KILIÇ’TAN BASIN AÇIKLAMASI                                                                                                                                                                                

Konu ile ilgili bsın açıklaması yapan Alaattin Çakıcı'nın avukatı Gökhan Kılıç, şu ifadelere yer verdi:

"Müvekkilim yargılama aşamasında gerek 18 hastalığının bulunması nedeniyle raporlu olduğundan ve gerekse Covid-19 pandemi şartları nedeniyle ifade verememiştir. Müvekkile ait rapor avukatları tarafından Sayın Mahkemeye ibraz edilmiş ve müvekkilin bir sonraki celse ifadesinin alınması talep edilmiş ise de Sayın Mahkeme süre vermemiş ve müvekkilin ifadesi alınmadan, aleyhine tek bir delil olmaksızın hakkında tecziye kararı verilmiştir. Verilen söz konusu bu hüküm Sayın Mahkeme’nin gerekçeli kararının tebliği aşamasından sonra İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı’na müracaat edilerek istinaf edilecektir. İstanbul bölge adliye mahkemesinin ilgili Sayın Dairesi’nin kararının aleyhe olması durumunda söz konusu karar temyize tabi olduğundan Yüce Yargıtay’a temyize başvurulacaktır. İstinaf ve temyiz incelemeleri aşamalarından sonra kararın onanması halinde kesinleşmiş olacak ve infazı söz konusu olacaktır. Yargılama süreç ve aşamaları arz edilen şekildedir."

Yorumlar (3)
The end 9 ay önce
Slm o adam bu ülkeye lazım kardeşim
YAVUZ0881 9 ay önce
Işiniz gücünüz kalmadı öncü rtv ne şimdi haber mi bu ne menfatiniz var
Hamidiyeli 9 ay önce
Problem.zaten olmazki ,bahçeli çıkartır onu
18°
orta şiddetli yağmur