banner851

banner955

Kaşıkoğlu'da AKP'nin fındık konusunda hatalı olduğunu kabul etti.

Ak Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu yaptığı açıklamada Ak Parti olarak fındık konusunda üreticiyi üzdüklerini kabul etti.

Gündem 12.10.2008, 17:27
205
Kaşıkoğlu'da AKP'nin fındık konusunda hatalı olduğunu kabul etti.
banner1032

Açıklanan fındık fiyatının yankıları hala devam ederken bu konuda değişik kesimler açıklamalarda bulunmuş ve tepkilerini dile getirmişti. Ak Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu'da bu konuya değinerek üreticilerin mağduriyetini anladıklarını belirtti. Kaşıkoğlu, “Açıklanan fiyatın bir ay daha erken açıklaması gerektiğini bizde doğru buluyoruz. Herkes gibi bizimde hatalarımız olabilir ve bu konuda hatalı davrandık diyebilirim. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin fiyat konusundaki tutumu bu sonuçları doğurdu. Biz parti olarak üreticilerin mağduriyetini anlıyoruz. Ancak üreticilerde bu konuda yanlış hareket ederek bize doğru bir şekilde bilgi vermedi. Üreticinin fındığını satarken randıman konusuna daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

Kaşıkoğlu, üreticinin sorununu da dinledi.

Yaptığı açıklamanın ardından Cumayerili bir fındık üreticisinin şikayetini dinleyen Kaşıkoğlu, üreticinin “Fındığımız 36 randuman ama TMO randımanı düşük diye fındığımızı almıyor. Biz resmen bitmiş durumdayız. Fındığımızı satamıyoruz ve paralarımızı da alamıyoruz. Ne yapacağımızı bilemez hale geldik. Böyle yapılmaması gerekiyordu.” şeklinde açıklarma yapmasının ardından “Mağduriyetinizi anlıyoruz. Cumayeri şu an en fazla fındık üreten ve randımanı yüksek olan bir ilçe ama TMO'ya da hak vermek gerekiyor. 40 randımanın altındaki fındık piyasada talep görmüyor. Eğer TMO bu fındığı alırsa zarar eder. TMO'nun politikasında da eksiklikler var. Başka çözüm yolları bulabilirdi.” dedi.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu