banner851

banner955

KILIÇDAROĞLU STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

Düzce programının önemli ayağını oluşturan STK buluşması kapsamında Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde kanaat önderleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriyeli sığınmacılarla ilgili düşüncelerinin açık ve net olduğunu belirterek, "Bunu kamuoyu ve Suriyeli kardeşlerimizle de paylaştım; onların kendi ülkelerine gitmesi lazım.” dedi. Esnafın güçlendirilmesi gerektiğine değinen Kılıçdaroğlu, alışveriş merkezlerinin haftanın belirli günlerinde kapatılması önerisinde bulundu.

Gündem 25.05.2022, 15:35 25.05.2022, 15:40
3266
KILIÇDAROĞLU STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Düzce'ye gelen Kılıçdaroğlu, Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür ve Kongre Merkezi'nde partisince düzenlenen "Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşmaları"na katıldı.

Kılıçdaroğlu, kavgadan uzak durdukça ve herkesin büyümeye, gelişmeye, işsizliği sonlandırmaya, kişi başı geliri arttırmaya, oluşturulan gelirin hakça paylaşılmasına odaklandığı takdirde bütün sorunların çözülebileceğini söyledi.

"Bu milletin alnına ırkçılık lekesini asla sürdürmeyeceğiz"

"Suriyeli kardeşlerimizin kendi ülkelerine gitmeleri lazım." diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Bu konudaki düşüncelerim gayet açık ve nettir. Bunu kamuoyu ve Suriyeli kardeşlerimizle de paylaştım; onların kendi ülkelerine gitmesi lazım. Onların can ve mal güvenliğini sağlayarak, Suriye ile oturup bir masada konuşarak bütün bu sorunların çözülmesi lazım. Onların evleri, yolları, okulları ve kreşleri yapılarak ve bunların yapımıyla ilgili finansmanın da Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği tarafından karşılanmasıyla bütün bunların hepsi yapılır. Artı bizim iş dünyamız Gaziantep'te oldukça iyi, dinamik bir iş dünyamız var. Onların zaten o bölgelerde fabrikaları vardı, o fabrikaları da hayata geçirerek işleri, yolları, okulları, kreşleri, hastaneleri, evleri var. Burada asgari ücretin yarısına neden sürünsünler? Kendi ülkelerine bu çerçevede göndereceğiz. Irkçılık yapmayacağız, bu milletin alnına ırkçılık lekesini asla sürdürmeyeceğiz. Onlar da bizim akrabalarımız, kardeşlerimiz. Ortak kültürümüz, tarihimiz var, onları kendi ülkelerine özgür iradeleriyle göndereceğiz, altyapısını oluşturarak. Bunu bilmenizi ve inanmanızı isterim."

“Sosyal yardımlar muhtarlar aracılığıyla dağıtılmalı”

Kılıçdaroğlu, muhtarlığın önemine değinerek, bu alandaki çalışmalarından bahsetti. Muhtarların parti kimliğiyle değil, adıyla seçildiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, muhtara yetkinin verilmesi ve sosyal yardımların onlar aracılığıyla dağıtılmasıyla bu yardımların gerçek anlamda fakirlere ulaşmış olacağını kaydetti.

Belediye meclisi toplantılarında mahalleyle ilgili kararlarda muhtarların da söz sahibi olması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bir Türkiye Muhtarlar Birliği kurulması lazım. Nasıl Türkiye Belediyeler Birliği varsa Türkiye Muhtarlar Birliğinin de olması lazım. Tek ses olması, bir çatı örgütü olması lazım. Muhtarların taleplerinin parlamentoya yansıması lazım. Dolayısıyla bu kurum güçlü olduğu takdirde demokrasi de güçlü olacaktır." şeklinde konuştu.

"Sesi duyulmayanların sesi olduk"

Partisinin sürekli eleştiri yaptığı, hiç çözüm üretmediğine yönelik söylemler olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Sesi duyulmayanların sesi olduk." dedi.

“Her insan 6'lı masaya baktığında kendisinden bir parçayı orada görüyor"

Kılıçdaroğlu, insani boyutlarda hiç kimseyi dışlamadan sorunları çözeceklerini vurgulayarak, "Bize bazen '6 benzemez' diyorlar. Evet, 6 ayrı partiyiz ama altımız insan hakları, demokrasi, sosyal devlet, Türkiye'nin büyümesi, kalkınması, piyasalarda bu kadar zam furyası olmaması, fiyat istikrarı, Türkiye'nin itibarı, istikrarı ve dünyada söz sahibi olması konusunda aynı düşünüyoruz. Dolayısıyla ister Düzce'de ister Türkiye'nin herhangi bir coğrafyasında her insan 6'lı masaya baktığında kendisinden bir parçayı orada görüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'de yaşanan sorunları çözmenin herkesin boynunun borcu olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bizi bir araya getiren; Türkiye'yi bugün içinde bulunduğu çıkmazdan çekip doğru dürüst bir alana çıkarmaktır, demokrasi açısından çıkarmaktır. Bizim ana hedefimiz bu." ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'de fiyat istikrarının olmadığını, Merkez Bankası’nın bu konuda çalışmadığını savunarak, bu kurumun başına güven veren bir isim atayacaklarını söyledi.

"Liyakat sistemini bozarsanız devlette çürüme başlar"

Bütçe disiplinini sağlayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, devlet yönetiminde şeffaflığın önemini vurguladı. Kılıçdaroğlu, "Bunun için de bir vergi konseyi kuruyoruz. Her kuruşun hesabı millete verilecek." dedi.

TBMM'de kesin hesap komisyonu kurulması için 6 lider olarak söz verdiklerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Devlet yönetmek aslında kolay bir iştir, dünyanın en kolay işlerindendir. Devlette herkesin görevi kanunla belirlenmiştir. Liyakat sistemini bozarsanız devlette çürüme başlar o zaman devlet yönetilemez hale gelir." ifadelerini kullandı.

“AVM’ler haftanın belirli günleri kapatılmalı”

Esnafın güçlendirilmesi gerektiğine değinen Kılıçdaroğlu, alışveriş merkezlerinin haftanın belirli günlerinde kapatılması önerisinde bulundu.

Türkiye'de bir yol ayrımına gelindiğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Bu memleket hepimizin, huzur içinde yaşamak zorundayız. Bu memlekette yaşayan her vatandaşın sorumluluğu var. Siyasi partiler takım tutulur gibi tutulmaz. Futbol kulüpleri devlet yönetmezler." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'de internet altyapısı ve teknolojiye büyük önem verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Konuşmasının ardından basına kapalı devam eden toplantıda Kılıçdaroğlu, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

Yorumlar (10)
düzceli 7 ay önce
adamın hasısın adam olamayanlar konuşmasın
Soru-yorum 7 ay önce
Pekala değişimin öncüsü olduğunu kabul edecek olursak, parti içi tüzüğünde değişiklik yaparak, harcamalara ait şeffaf gelir gider tablosunu paylaşabilir misiniz? İfade ettiğiniz “seçilemezsem istifa ederim” cümlesini yerine getirmekten neden uzak durdunuz? Siyasi anlayışınızda neden kemik oy oranı halen yükselmedi? Sn İnce‘nin cumhurbaşkanlığı seçimindeki aldığı oy oranını göre göre parti içi siyasi irade neden benimsemedi? Parti genel başkanlık seçimi sırasında sizi desteklemeyen kişileri partiden ihraç veya çeşitli ayak oyunları ile gönderilmesinde rol oynadınız?
. 7 ay önce
Geliyor gelmekte olan
Recep 7 ay önce
Buna anca.ataistler.aleviler.koministler.sarhoslar.ahlaksizlar.Lbyt liler.ermeniler..Yedizi kurtler pkk lilar ve ulke dusmanlari oy verir..Yararli.faydali bir icraatini goremedik.hep kavga.hep pravakatorluk..Malesef Chp bu
Gürol 7 ay önce
Kendini yönetemeyen adam ülkeyi yöneteceğim diyor, epey de inanan var! Şaka gibi
trt 7 ay önce
keşke hafta sonuna organize etseydiniz,fabrikalarda çalışıyoruz mesai saatlerinde,katılmak isterdik,
Güldürmeyin halinize 7 ay önce
Hani orada bir kaç genç Kılıçdaroğlu'na bir laf etti onu yazmamışsınız, bence asıl haber o olmalıydı. Dün başka bugün başka konuşan, devletini gidip ABD ve AB ülkelerine şikayet eden, terör örgütlerine sahip çıkan birisi mi ülke yönetecek.
As Düzce 7 ay önce
Ssk yı batıran balık hafızası olmayanlar bil,ir naylon fatura düzenleyip devletten kdv olarak götüren işverenler ödemesi gereken primleri ödemediklerin. 2003 de çıkan af ile o naylon fatura düzenleyip devleti soyanlara çıkan kanunla af ve öteleme ile affedildiler. Acaba o naylon fatura düzneleyip devleti boşaltanlar kim. Google sor söylesin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız