banner851

banner614

KORONA ÖNLEMLERİ ARTIK HAYATIN HER ALANINDA

Düzce İş-Kur İl Müdürlüğü, Türkiye ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle önlemlerini arttırdı. Pandemi sürecinde işveren ve çalışanların işlerine devam edebilmesi için tatil günlerinde bile çalışmaya devam eden İş-Kur önlemlerini artırarak hem işverenlerin, hem de iş arayanların sağlığı için HES Kodu mecburiyeti getirdi.

banner619
Gündem 06.11.2020, 16:27
1857
KORONA ÖNLEMLERİ ARTIK HAYATIN HER ALANINDA

Türkiye’yi ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs için birçok kurumda tedbirler genişletilerek alınmaya devam ediyor.

Bu kapsamda pandemi sürecinde iş hayatının olumsuz etkilenmemesi için tatil günlerinde bile çalışmaya devam eden İş-Kur Düzce İl Müdürlüğü de bir takım tedbirler alarak hem çalışanlarının hem de iş arayanların sağlığını korumak için HES Kodu mecburiyeti getirdi.

İş hayatına yeni katılacakların ilk başvurularını yaptığı İş-Kur İl Müdürlüğü hayata getirdiği HES Kodu ile başvuru mecburiyeti hem çalışanlarının hem iş başvurusu yapanların sağlığını ön planda tutuyor. Ayrıca getirilen HES Kodu mecburiyeti ile vatandaşları iş hayatına atıldıklarında koronavirüs olup olmadıklarını da görmüş oluyor. Olası koronavirüs durumunda ise sağlık ekiplerine haber vererek, başvuru yapanların başlayacakları işyerine koronavirüs bulaştırmadan erken dönemde karantinaya alınmaları da sağlanmış oluyor. (İHA)

Yorumlar (0)