banner851

banner955

KORONA SALGININDA DÜZCE’DE SON DURUM…

Tüm dünyada etkisini sürdüren Koronavirüs Salgınında Düzce’de güncel vaka sayısı tehlikeli boyutlara ulaştı. Bugün itibari ile Düzce’de vaka sayısı 907’ye ulaşırken, binlerce kişiye ise filyasyon çalışması uygulanıyor.

Gündem 10.08.2020, 09:59 10.08.2020, 13:15
13068
banner1032

Çin’in Vuhan Kentinde ortaya çıktıktan sonra dünya çapında küresel bir kabusa dönüşen Yeni Tip Covid – 19 Salgını tehdidi artarak devam ediyor. Salgın nedeniyle Türkiye’de alınan üst düzey tedbirlere rağmen Düzce’de vaka sayısı her geçen hızla artmaya devam etmesi, tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.

Düzce’de yapılan son testlerle vaka sayısı bugün itibari ile 907’ye yükselirken, hastalarla temas eden binlerce Düzceli için ise filyasyon çalışması başlatıldı. Düzce’de şu ana kadar iyileşen sayısı 700’ü bulurken, hastalığa bağlı olarak 14 kişinin de hayatını kaybettiği resmi kayıtlara geçti.

Koronavirüs Salgınına karşı Düzce’de denetimlerin sıklaştırılacağı, özellikle toplu alanlarda sosyal mesafe kurallarına uymayan ve maske kullanmayan işletme ve vatandaşlara idari para cezası kesileceği öğrenildi.

Düzceli yetkililer, vatandaşların kendi sağlıkları ve sevdiklerinin sağlıkları için alınan tüm tedbir ve kurallara uymalarını, özellikle sosyal mesafe kuralı ve doğru maske kullanımı konusunda dikkatli olmalarını istediler.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (25)
Ayfer Elmas Kılıç. 2 yıl önce
Allah yardımcimız olsun cok zor bir sureçten geçiyoruz biz insanoglu hic bir kurala uymuyoruz mmaalesef arada başka insanlarin canı yaniyor doktorlarimız hemsirelerimiz ter icinde 24 saat dinlenmeden hastaların iyileşmesi için canla basla uğrâş veriyorlar Allah yardımciları olsun.annem ayzarmır hastası onun yanından ayrılamıyorum 24 saat evdeyim benim gibi cok kisi var benim gibi bizde sokaga cikmak istiyoruz biz bunalmıyormuyuz bizimde canimiz yokmu insanlar maske takmiyor gecirebildiklerine hastalığı geçiriyorlar yazik kul hakkina giriyorsunuz ya oturun evinizde bizim gibi sizde sabredin
Gopuk 2 yıl önce
Bombonycus sana katiliyorum sosyal mesafe diyorlar düğünlere izin verildi verilmesin millet nikah yapsin evine gitsin fabrikalar denetlenicek dendi fabrikalara ne gelen var ne giden otobüsler oturanlar yanyana onu gectim ayakta duranlar göt göte gidiyorlar nasil onleyeceksiniz bu virüsü fabrika içerisinde sosyal mssafe diyorlar servislerde yanyana oturuyoruz sayın valimiz bunlara bi çözüm bulsun
İsimsiz 2 yıl önce
Denetim yokki tabikide çoğalır vakalar
Ertugrul 2 yıl önce
Madem dalgın yükselişte neden sıkı tebbirler alınmıyor madem Türkiye de tekrar artış sağlanıyor neden tebbirler gevsetiliyor ????
Duzcenin muhtarı 2 yıl önce
Findikcilar iç içe motor tepelerinde ,minibüslerde, otobüslerde insanlar iç içe ,düğünlerde ve derneklerde içiçe,insanlar tatillerde iç içe lokantalarad kafelerde sahilerde iç içe daha ne bekliyorsunuz ki. Devlet vatandaşına oyun oynamaya devam etsin. Rakamlarla yalan söylemeye devam etsin. Okulları açmaya çalışsın.Daha ne bekliyordunuz ki.Rakamlar yalan. İnsanlara tatil kradisi verip şimdide neden geziyorsunuz diyorlar. Havalar sıcak insanlar gezsin ekonomi canlansın diye oyun oynanıyor yoksa batık ülkemiz dibe gidecek daha da. Maksat gezsin insanlar ve para harcadılar. Ekimde havalar soğusun hele gene hapsoluruz evlere ve ikinci dalga yalnini uydurursunuz. Bir bakan birde ben kaldım zaten maske takan.
duzce 2 yıl önce
bayramin etkisi yeni yeni geliyor insAllah
cok daha kotu olmaz
Mehmet Lutfi 2 yıl önce
Millet salgına ah bir inansa
Erdogan Korkmaz 2 yıl önce
Malesef kurallara uyan yok sadece resmi yerlerde kurallara uyguluyor dıger yerler ana baba günü. Denetim hiç yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
kapalı