banner851

banner614

KRİTİK ÇAĞRIYI YİNELEDİ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merakla beklenen Kurban Bayramı tatili süresinin konuşulduğu ve yeni tip koronavirüsle (COVİD-19) mücadelede son durumun ele alındığı Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Merakla beklenen bayram tatili süresinin 9 gün olacağını açıklayan Erdoğan, köprü ve otoyolların da tatil süresince ücretsiz olacağını sözlerine ekledi.

Gündem 12.07.2021, 19:36 13.07.2021, 15:51
1704

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantıda yaklaşan Kurban Bayramı öncesi merakla beklenen tatil süresi konuşularak karar bağlandı. Öte yandan yeni tip koronavirüs mücadelede gelinen nokta ve aşılama çalışmaları da masaya yatırıldı.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK

Toplantının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı. Buna göre bayram tatili 16 Temmuz 2021 Cuma akşamı başlayacak ve 26 Temmuz 2021 Pazartesi günü işbaşı yapılacak. Bayram tatili 9 gün sürecek. Beklentiler ise 15 Temmuz 2021 Perşembe gününün resmi tatil olması nedeniyle 16 Temmuz 2021 Cuma gününün de dâhil edilmesiyle tatilin 11 gün olması yönündeydi.

KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ

Bayram tatili boyunca köprü ve otoyollardan geçişin ücretsiz olacağını açıklayan Erdoğan, “Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.” dedi. Erdoğan ayrıca sürücüleri de dikkatli olmaları konusunda uyardı. 

VİRÜSÜN YENİ VARYANTLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Aşılama çalışmalarını hızla sürdürüldüğünü kaydeden Erdoğan, yeni varyant tehlikesine de dikkat çekti. Uygulanan toplam aşı dozu sayısı 59 milyona yaklaştığını belirten Erdoğan, “Salgına karşı en etkili koruma yöntemi aşılamadır. Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Gücümüzü korumak için elimizdeki imkânları çok daha etkin kullanmalıyız. Vatandaşlarımız kendilerini ve sevdikleri için Kurban Bayramı öncesinde aşılamaya davet ediyorum. Ciddi gayretler ve fedakârlıklar neticesinde elde ettiğimiz bu avantaja sahip çıkmaz zorundayız. Kamu kurumlarımız başta olmak üzere insanların kalabalık olarak bulundukları yerlerde bu kurallara riayet etmek çok önemlidir.” sözleriyle de vatandaşlara aşı olmaları yönündeki çağrıyı yineledi.

banner844
Yorumlar (2)
YAVUZ0881 5 ay önce
YİNE milletin en önemli sorunlarıyla ilgili müthiş açıklamalar YAPMIŞ müthiş yani böyle tarif edilemez böyle bir lider yani bunun HİÇ ölmemesi lazım kainatın 7 cihanın lideri karşınızda ZÜBÜK ZADE
cash81 5 ay önce
padişahım cok yaşa