banner851

banner614

KUTLAMA MESAJLARI

banner619

Şanlı tarihimize damga vurmuş en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin ilanının 96. yaşına ulaşmasının onurunu ve gururunu yaşıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımlanan mesajlarda, "Cumhuriyeti korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin yegâne görevidir." vurgusu yapıldı.

banner846
Gündem 29.10.2019, 09:29 30.10.2019, 10:53
398
KUTLAMA MESAJLARI
banner844
Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Düzce'de de tören ve etkinliklerle kutlanıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla protokol üyeleri tarafından kutlama mesajları yayımlandı."96. kuruluş yıldönümü coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz"
Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, "Büyük Türk milletinin, istiklal ve istikbal için vermiş olduğu şanlı ve onurlu mücadelesinin sonucu ilan ettiğimiz ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümü coşkusunu ve heyecanını, millet olarak hep birlikte yaşıyoruz." ifadesi ile başladığı mesajını şöyle sürdürdü:

"Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet, işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken yüce milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur. Cumhuriyet; aydınlığı, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği, barışı paylaşmaktır. Kurduğu devletlerin tamamında, adaleti, vicdanı, insana verilen değeri asla tartışmaya açmayan Türk milleti, emsalsiz fedakârlıklarla ve mücadelelerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde de aynı çizgiyi muhafaza etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Cumhuriyetimizi kurarken verdikleri mücadelede sadece vatan toprağını değil, aynı zamanda insanlık onurunu, yükselen karanlık bir zihniyete karşı da müdafaa etmişlerdir. Türk milleti sadece yaşamak için değil aynı zamanda yaşatmak için varlığını sürdüren bir millet olmuştur. Cumhuriyeti korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin yegâne görevidir. Geleceğin büyükleri ve yöneticileri olacak gençlerimiz, Cumhuriyetin anlamını ve önemini kavrayacak, Cumhuriyetimizin 96 yıllık başarılarını katlayarak artıracak ve sonsuza kadar var olmasının güvencesi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Düzceli hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum."

"Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun"
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kurtuluş Savaşı'nı taçlandıran Cumhuriyet'in önemine vurgu yaparak "29 Ekim 1923 tarihimizin en müstesna günlerinden biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da başlattığı kurtuluş mücadelemiz, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetimizin kurulmasıyla taçlanmıştır. Cumhuriyetimiz bizim gözbebeğimizdir. Onu her koşulda korumak, yüceltmek, ileriye taşımak; binlerce yıllık şerefli tarihimizin ve gelecek nesillere olan sorumluluğumuzun bir gereğidir. Bugün ayrıca; Cumhuriyetimizin 100. Yılı için koyduğumuz hedeflerimize bir adım daha yaklaşmış olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 96 yıl boyunca bağımsızlığımıza, demokrasimize, bayrağımıza, birliğimize ve kardeşliğimize hayat verenleri rahmet ve minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, aziz milletimize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

"Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyoruz"
Düzce Üniversitesi Rektörlüğü'nün mesajı şöyle: "Türk milleti, bağımsızlığı ve hürriyeti uğruna savaş meydanlarında gösterdiği kahramanlıklar ve üstün fedakârlıkları ile kazandığı Cumhuriyeti, her türlü tehlikeye karşı korumuş, gerektiğinde de kendisini tankların ve kurşunların önüne atmaktan hiç çekinmemiştir. Dün olduğu gibi bugünde, düzenlenen alçakça girişimlere karşı kahraman Mehmetçiğimiz ve milletimiz, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında önemli mücadeleler vermiş, vatanına ve cumhuriyetine her zaman, her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya göstermiştir. Cumhuriyeti koruyup gelecek nesillere aktarmak için her zamankinden daha çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Düzce Üniversitesi olarak; bağımsızlığımızın kazanılmasında ve Cumhuriyetin ilanında canlarını hiçe sayarak mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyoruz."

"Cumhuriyet kazanımlarından ödün vermeden yürümeye devam edeceğiz"
Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay mesajında şu görüşlere yer verdi: "Emperyalizme karşı savaşı ile tüm dünya milletlerine örnek olmuş, bir ulusun kaderini ancak o ulusun belirleyeceğini ortaya koyan milli mücadelemiz neticesinde çağdaş, demokratik, laik hukuk devleti idealleri ile kurulan Cumhuriyetimizin 96. yıldönümününde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı bu yolda Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinden ve Cumhuriyet kazanımlarından bir an bile ödün vermeden yürümeye devam edeceğimizi bildirir, bizlere Cumhuriyeti armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anar, yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını Düzce Barosu adına kutlarım."
 
"Cumhuriyetin emaneti omuzlarımızdadır"
Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Yanmaz mesajı şöyle: "Türkiye Cumhuriyeti bugün, çağdaş, demokratik, laik bir dünya devletinin adıdır. Bir milli devlet olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, her alanda büyük bir değişim ve atılımın somut ifadesidir. Bilinmelidir ki, Türk milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi, tüm güçlükleri aşmamızda bizlere yol gösterecektir. Cumhuriyetin çocukları, gençleri almış oldukları bu mirası ilelebet koruyacaklardır. Cumhuriyetin emaneti omuzlarımızdadır. Bu emaneti canımızdan aziz bilip her şartta sahip çıkacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Aziz milletimizin ve tüm Akçakocalı hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” diye ifade etti.

"Cumhuriyetimizin 96. yılını idrak etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz"
AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında; “Cumhuriyetimizin kazanımlarının her geçen gün daha da arttığı, demokrasimizin daha da güçlendiği bir dönemde, Cumhuriyetimizin 96. yılını idrak etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Cumhuriyet Bayramımızı kutladığımız bu günde başta Kurtuluş Mücadelesinin komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyet ilanına karar veren TBMM'nin tüm üyelerinin, bütün şehitlerin, gazilerin, isimli ve isimsiz tüm kahramanlarımızın aziz hatırasına saygı duyuyoruz. Cumhuriyetimizi büyütmek için çıktığımız yolda cumhur ile cumhuriyeti bir araya getirdik. Çünkü biz, milletimize hizmet yaparak, cumhuriyet ile cumhurun birleşmesi ile cumhuriyetin büyüyeceğine inanıyoruz. Şehit ve gazi kanlarıyla bu toprakları vatan yapan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımıza en derin şükranlarımı sunuyor, tüm Düzceli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.” ifadelerinde bulundu.


Türkiye Cumhuriyeti, “Yurtta Barış, Dünyada Barış” temelleri üzerinde yükselmiştir”
“Çağdaş uygarlığın temel ilkeleri demokrasi, insan hakları, ekonomik kalkınma, barış ve özgürlük gibi çağdaş dünyanın paylaştığı tüm değerler, Cumhuriyetin teminatı altındadır.” ifadesini kullanan CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, mesajına şu şekilde devam etti:
“Yurtta barış dünyada barış ilkesini Türkiye Cumhuriyeti’nin değişmez politikası haline getiren Mustafa Kemal Atatürk, evrensel barış düşüncesini başarı ile hayata geçirmiştir. Bu sayede Türkiye Cumhuriyeti, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ve “Yurtta Barış, Dünyada Barış” temelleri üzerinde yükselmiştir. Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularıyla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.”


"Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun"
İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er de Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayarak, "Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, bizi millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakılacağı gündür. Bunun bilinciyle, tam bağımsız ve çağdaş bir devlet armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silâh arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

"Türk milleti vatan ve Cumhuriyet Savaşı!ndan zaferle çıkacaktır"
Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez'in mesajı şu şekilde:
"Bugün Cumhuriyeti savunmak üretim ekonomisine geçmektir. Bugün Cumhuriyeti savunmak tam bağımsız Türkiye için mücadele etmektir. İşte Mustafa Kemal’in sonsuza kadar komutanı olduğu Türk ordusu yine İstiklal Savaşı'ndadır ve millet, bütün olanaklarıyla ordusunun arkasındadır. Cumhuriyeti cumhuriyet yapan devrimci kurumları yaratan bilinç ve azim, bizim en değerli mirasımızdır. Bu mücadeleyi, tutarlı vatanseverlik ve kararlı Cumhuriyet devrimciliğiyle başarıya ulaştıracağız. Cumhuriyetimizin 96. yılında kararlıyız, söz veriyoruz. Türk milleti vatan ve Cumhuriyet Savaşı'ndan zaferle çıkacaktır. Tüm milletimizin bayramı kutlu olsun."
Yorumlar (1)
Emrah Apsuva 2 yıl önce
Özlenen tablo yıllardır unutulan kutlamalar geri geldi.Herkes anladı ve varsa Cumhuriyet te var.Statlar dolsun Çocuklar bu değerleri bugun leri bilsin.Bugünleri kimlerin sayesinde gördük bilsinler.
25°
parçalı az bulutlu